• BIST 1.331
 • Altın 459,866
 • Dolar 7,7699
 • Euro 9,4602
 • Erzurum 0 °C
 • İstanbul 13 °C
 • Ankara 11 °C

Mesut Yılmaz vefat etti

Mesut Yılmaz vefat etti
Eski Başbakanlardan ve Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz hayatını kaybetti. Mesut Yılmaz'ın cenazesi, pazar günü öğle vakti Marmara İlahiyat Camisi'nde kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.


Gelen son dakika haberine göre; eski başbakanlardan Mesut Yılmaz hayatını kaybetti.
Mesut Yılmaz'ın geçen yılın Ocak ayında yaptırdığı rutin sağlık kontrolünde akciğerinde tümöre rastlanmıştı. 23 Ocak 2019’da yapılan operasyon sonucu kanserli tümör temizlenmişti. Mayıs 2020’de bu defa beyin sapında tümör saptanan Yılmaz, gerçekleştirilen ameliyat sonrası tedavi görüyordu.
Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın cenazesi, pazar günü öğle vakti  Marmara İlahiyat Camisi'nde kılınacak namazın ardından toprağa verilecek. Açıklamayı kardeşi Turgut Yılmaz yaptı.

 
ABDURRAHİM ALBAYRAK AĞLAYARAK ANLATTI
Mesut Yılmaz'a en yakın isimlerden biri olan Abdurrahim Albayrak, Yılmaz'ın vefatının ardından açıklama yaparken gözyaşlarını tutamadı. Albayrak, son gecesinde de yanında olduğunu ve Yılmaz'ın durumunun son günlerde kötüye gittiğini anlattı. Albayrak, Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz'un ölümü sonrası çok bunaldığını ve kendisine, 'Abdurrahim beni bir yere götür' dediğini söyledi.
Mesut Yılmaz'a en yakın isimlerden biri olan Abdurrahim Albayrak, Yılmaz ile bir anlarının ayrı geçmediğini söyledi. Mesut Yılmaz'ın özel bir yeri olduğunu söyleyen Albayrak, çok üzgün olduğunu belirtti.
 
 
"ABDURRAHİM BENİ BİR YERE GÖTÜR"
 
Konuşmakta güçlük çeken ve sık sık gözyaşlarını tutamayan Albayrak, Mesut Yılmaz'ın oğlunun ölümü sonrası toparlanamadığını ve çok yıprandığını aktardı. Albayrak, Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz'un ölümü sonrası çok bunaldığını ve kendisine, 'Abdurrahim beni bir yere götür' dediğini söyledi.
Albayrak, şu ifadeleri kullandı:"Buralar soğuktu. 'Efendim, Dubai'ye gidelim' dedim. Dubai'ye gittik. Hiç unutamıyorum, bir palmiyenin altında oturuyorduk. Sigara içiyordu. Efendim, 'Bırak şu sigarayı artık' dedim. Bana döndü, 'Bugün içmeyeceğim de ne zaman içeceğim Abdurrahim!' dedi. O sözlerini hiç unutamıyorum. Çok üzgünüm çok"
 
"DÜN GECE HASTANEDEYDİM"
 
Albayrak, Mesut Yılmaz'ın son gecesinde de yanında olduğunu söyledi. Albayrak, "Yoğun bakımdaydı. Hastaneye gittim. Berna abla ile oturduk. Size anlattığım bu anıyı da konuştuk." diye konuştu.
‘’BİR AYDIR BEYNİ GÜNDE BİR SİNYAL VERİYORDU"
 
Albayrak, Mesut Yılmaz'ın durumunun son zamanlarda kötüye gittiğini belirtti, "Beyninden son bir ayda binde bir sinyal geliyordu. İnanın çok kötüyüm, konuşamıyorum" ifadelerini kullandı. 
İstanbul'da gerçekleşen Dördüncü Türk Konseyi Bilim Kurulu Toplantısı'na katılan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, burada yaptığı konuşmasında Mesut Yılmaz için baş sağlığı diledi. Koca, "Az önce aldığım acı haberle üzüntülerimi iletmek istiyorum. Başbakanlarımızdan sayın Mesut Yılmaz'ı ne yazık ki kaybettik. Kendisi bir süredir yoğun bakımda tedavi görüyordu, durumunu yakından takip ediyorduk. Sayın Yılmaz'a Allah'tan rahmet, sevenlerine ve ailesine baş sağlığı diliyorum" dedi.
 
HASTANEDEN AÇIKLAMA 
 
Başhekim Uzm. Dr.  Özgür Şamilgil, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın vefat ettiğini bildirdi.  Yılmaz'ın bir süredir tedavi gördüğü hastanenin başhekimi Uzm. Dr.  Şamilgil, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:  "Hepimizin bildiği gibi Türkiye Cumhuriyeti eski başbakanlarından  Sayın Ahmet Mesut Yılmaz, yaklaşık 2 yıldır akciğer kanseri ve sonrasında gelişen  tıbbi durumlar nedeniyle sürdürdüğü mücadelesine bugün itibarıyla yenik düşmüş ve  Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Kederli ailesine ve sevenlerine sabır dileriz,  Türk milletinin başı sağ olsun."
 
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, tedavi gördüğü  hastanede 72 yaşında hayatını kaybeden eski başbakanlardan Mesut Yılmaz için  başsağlığı mesajı yayımladı.  Oktay, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Eski  Başbakanlarımızdan Sayın Mesut Yılmaz'ın vefat ettiği haberini derin üzüntü ile  öğrenmiş bulunuyorum. Merhum Mesut Yılmaz'a Allah'tan rahmet, ailesi ve tüm  sevenlerine başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

MECLİS BAŞKANI ŞENTOP: KEDERLİ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM

 

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, tedavi gördüğü hastanede  hayatını kaybeden eski başbakanlardan Mesut Yılmaz için başsağlığı mesajı  yayımladı.  Şentop, Twitter'daki hesabından, "Sağlık sorunları nedeniyle bir  süredir hastanede tedavi gören eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın vefatını  üzüntüyle öğrendim. Kendisine rahmet, başta eşi Berna Yılmaz hanımefendi olmak  üzere tüm kederli ailesine başsağlığı ve sabır dilerim." mesajını paylaştı.
 
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı  Ersin Tatar, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede vefat eden eski başbakanlardan  Mesut Yılmaz için başsağlığı mesajı yayımladı.  Cumhurbaşkanı Tatar, Twitter hesabından paylaştığı mesajda, Yılmaz'ın  vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendiğini belirtti. Tatar, "Türkiye'ye katkılarının yanı sıra Kıbrıs konusunda  haklarımızın korunması için önemli hizmetler veren Yılmaz'a Allah'tan rahmet,  kıymetli ailesine ve Türk milletine şahsım, Kıbrıs Türk halkı adına başsağlığı ve  sabır diliyorum." ifadelerini kullandı.
 
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Mesut Yılmaz için başsağlığı  mesajı 
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul'da  tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski başbakanlardan Mesut Yılmaz için  başsağlığı mesajı yayımladı. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Kalın, "Eski Başbakan ve  Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın vefatını büyük bir üzüntü ile  öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah'tan rahmet, değerli ailesine ve Türk  milletine baş sağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.
  
 
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Eski Başbakanımız Mesut Yılmaz'ın vefatını büyük üzüntüyle öğrendik. Kendisine Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve Milletimize başsağlığı diliyorum.
 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Eski Dışişleri Bakanımız ve Başbakanlarımızdan Mesut Yılmaz’ın vefatını büyük üzüntüyle öğrendim. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum
 
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda,   "Eski başbakanlarımızdan ve eski Anavatan Partisi Genel Başkanı Mesut Yılmaz'a  Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesinin ve yakınlarının başı sağ olsun. Mekanı  cennet olsun." ifadelerini kullandı.
 
 Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Hayatını kaybeden eski  başbakanlarımızdan Mesut Yılmaz'a Allah'tan rahmet, yakınlarına, sabır ve baş  sağlığı dilerim. Mekanı cennet olsun." mesajını paylaştı.
 
 Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, şu mesajı paylaştı:  "Eski başbakanlarımızdan Mesut Yılmaz'ın vefat haberini üzülerek  öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı  diliyorum."
 
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'da sosyal medya hesabından Yılmaz ile iglili açıklama yaparak, "Eski Başbakanlarımızdan, değerli siyaset ve devlet adamı Mesut Yılmaz’ın vefatından dolayı derin üzüntü duydum. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun!" ifadelerini kullandı.
 
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun,  İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski başbakanlardan Mesut  Yılmaz için başsağlığı mesajı yayımladı.  Twitter hesabından paylaşımda bulunan Altun, "Türkiye siyaset  hayatının mümtaz simalarından, eski başbakanımız Mesut Yılmaz'ın vefatını büyük  bir teessürle öğrendim. Mesut Yılmaz'a Allah'tan rahmet, eşi Berna Hanım'a,  ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet  olsun." ifadelerini kullandı.
 
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İstanbul'da tedavi gördüğü  hastanede hayatını kaybeden eski başbakanlardan Mesut Yılmaz için başsağlığı  mesajı yayımladı.  Twitter hesabından paylaşımda bulunan Çelik, "Eski başbakanlarımızdan  Mesut Yılmaz'ın vefatını büyük üzüntüyle öğrendik. Allah rahmet eylesin. Mekanı  cennet olsun. Değerli ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz." ifadelerini  kullandı.
 
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın vefatı dolayısıyla baş sağlığı mesajı yayımladı. Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, "Eski Başbakanlarımızdan Sayın Mesut Yılmaz’a Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum." ifadeleri yer aldı.
 
CHP'li Muharrem İnce ise, "Önceki Başbakanlarımızdan Mesut Yılmaz'ın vefat haberini üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.
 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erzurum Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 532 414 82 11 0 538 776 25 25