• BIST 4.962,97
  • Altın 1076.822
  • Dolar 18.6238
  • Euro 19.6105
  • Erzurum -1 °C
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 4 °C

RÜZGAR EKEN FIRTINA BİÇER.!

Ahmet Gökhan Yazıcı

Yokluk ve yoksulluk içerisinde emperyalist haçlı işgalcilerin Anadoludan tamamen kovulması üzere başlatılan büyük taaruz ile kazanılan Başkumandanlık Meydan Muharebesinin sene-i devriyesinde

Bu zafere ve Anadoluya yine yeniden tamamen sahip olmamıza vesile olan bu kutlu zaferin kazanılmasında tarih yazan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve bütün şühedayı rahmet ve minnetle anıyorum.

Asırlarca ; onlarca haçlı saldırıları ile ve akabinde ki soğuk savaş dönemi ritüelleri ile Anadoluyu yine yeniden ele geçirip mazlum milletlere tarihde Anadolu jeopolitiği üzerinden ümit ışığı olmuş Müslüman Türkleri Anadoludan koparmaya ve kendilerine mahkum ve mecbur bırakmaya çalışan haçlı saldırıları maalesef ki bu gün yine yeniden sahne almış durumdadır.

Ülkemizi yönetenler ve milletimiz unutmamalıdır ki;

Anadolu ölmeyi başarabilenlerin ölümüne kararlılıkla mücadele edebilenlerin çoğrafyasıdır..!

Anadolu kavşak bir coğrafya olması onlarca medeniyete beşiklik etmesi münasebeti ile yolu anadoludan geçen herkesin derdi ile dertlenen çilesi ile hüzünlenenlerin çoğrafyasıdır..!

Anadolu yediği içtiği yeri kutsal kabul edip yan gelip yatanların peşin satanların sermayeden tüketip önce akçe alıp sonra buyruk alanların çoğrafyasıda değildir..!

Anadolu zulme boyun eğip zalimi alkışlayanların, padişah soytarısı gibi şakşakcıların, yalakaların çoğrafyası değildir..!

Anadolu bana değmeyen yılan bin yıl yaşasın diyenlerin..! Suya ve sabuna dokunmayanların ,Yediği içtiği yeri kutsal farzedip sadece kendine Müslümanların çoğrafyası hiç değildir..!

Anadolu Tufana tanıklık etmiş..! Bağrında nice fırtınalar kopmuş..! Hakim olunma mücadeleleri eşliğinde kan ve gözyaşı sel olup akmış..! Tarihte bir çok millete ve medeniyete mezarlık olmuş..! Ahın, feryadın ve vebalin konumlamdırdığı bir çoğrafyadır..!

Anadolu mazlumların, gariplerin, mağdur ve kimsesizlerin imdadına, feryadına, kimsesizliğine kulak tıkayanların değil..! Hakkın ve hukukun timsali olup, hoşgörü ve adalette yarışıp, zulme karşı kıyam edip ..! Batılın karşısında..! Hakkın yanında saf tutabilenlerin coğrafyasıdır.!

Anadolu birliğin..! Beraberliğin..! İnanç ve idealizmin..! Cesaret ve kararlılığın timsali olarak..! Uğruna Ölebilenlerin Çoğrafyasıdır..!

Evet muhterem gönüldaşlarım ve dostlarım; 
Anadolu'da kopması bir zaruriyet haline gelen bu fırtına karşısında..!

Öncesinde etrafının ateş çemberine çevrildiği, ve bu günlerde akdeniz sularının ısınmaya başladığı ve belkide yeni bir tufana tanıklık edecek Anadolu yeni bir fırtınanın artık arefesinde de değil anı yaşamaktadır.

Anadoluda küresel ve emperyalist kuşatma ve ayak oyunlarına karşı Rahmetli Başbuğumuzun onlarca yıl öncesinden işaret ettiği tarihi öngörüsü doğrultusunda

“Kore yaylasında kopan bir fırtına, kendi sahillerinde söner. Vietnam'da kopan bir fırtına ancak kendi sahillerini yalar; Himalayalar'da kopan fırtına dahi Hint Okyanusu'nda kırılabilir. Fakat Anadolu yaylasında kopan bir fırtına bütün dünyayı tesir altına alabilir..!"

Bu minvalde; Ulusal amaçlarımızın elde edilmesi ve ulusal iç ve dış güvenliğimizin sağlanması ancak askerî hareketlerle muktedir olunabilecektir.

Başka incelemeye, başka yoruma meal vermeden Akdenizdeki menzilimizi kaybettiğimiz adalarıda içine kapsayacak şekilde genişletecek

Kıbrıs sahanlığının tamamen kontrol altına alınmasını ve bir oldu bittinin önüne geçilmesini sağlayacak,

Irak ve suriyeyi kapsayan ,musul kerküğüde içine alan, kuzey ırağı,kandili, Cerablusu, Azezi,kobaniyi, afrini,tel abyadı, Resulaynı,kamışlıyı velhasıl fıratın tamamen doğusunu kontrol altına alan bir askeri hareketi başlatılması elzem olup bu devlet iradesinin arkasında Millet olarak;

Hiç bir ayrım yapmadan millet olmayı başarıp ya elele tutuşup Anadoluyu sarıp sarmalayacağız..! Ya da..! Bir birinden bihaber darmadağın bir halde Dalı'ndan kopmuş yaprak misali sağa sola savrulup..! ...Anadolu'daki milletler mezarlığında yerimizi alacağız..!

Zaferler ayı Ağustosun mazlum ve müslüman milletler adına kazanılmış nice zaferlere vesile olması dileklerimle...

selam-saygı-dua

Yazarın Diğer Yazıları
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erzurum Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0 532 414 82 11 0 538 776 25 25