• BIST 100.618
  • Altın 141,160
  • Dolar 3,5120
  • Euro 3,9960
  • Erzurum 28 °C
  • İstanbul 32 °C
  • Ankara 30 °C

Erzurum'da Buz Hokeyi Şöleni...

Erzurum'da Buz Hokeyi Şöleni...

Erkekler Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası 3. Klasman müsabakaları, 15-21 Nisan tarihlerinde Erzurum'da yapılacak.
Türkiye'nin yanı sıra Yunanistan, İrlanda, Lüksemburg, Moğolistan ve Kuzey Kore'nin mücadele edeceği müsabakalar sonunda grup birincisi olan takım, gelecek yılki 2. klasman müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.
Buz hokeyinde her yıl gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası'nın yanı sıra ayrıca Dünya Şampiyonası 1, 2 ve 3. klasmanları yapılıyor. Klasmanında birinci olan takımlar, gelecek yıl bir üst klasmana katılma hakkı elde ediyor.
Kısa süre önce yapılan Buz Hokeyi Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkanlığa seçilen Orhan Duman, böyle üst düzey önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.
Kendilerinden önceki yönetimin görevlendirmiş olduğu teknik kadroya ve seçilen oyunculara güvendiklerini kaydeden Duman, "Millilerimizin ay yıldızımız'ı en iyi şekilde temsil edeceklerine ve başarılı sonuçlar alacaklarına inanıyoruz. Yönetimi devraldığımız andan itibaren bu büyük ve önemli şampiyonada hiçbir aksaklık yaşanmaması ve Türkiye'ye yakışır bir organizasyon olması için var gücümüzle çalışıyoruz" diye konuştu.
Orhan Duman, Erzurum halkını heyecanlı ve kıran kırana geçecek maçlarda milli takımı desteklemeye davet ederek, "Seyirci desteğiyle takımımızın motivasyonu artacak ve halkımız da sporcularımızla omuz omuza bu heyecana ortak olacaktır" dedi.
Erzurum'da başantrenör Tuncay Kılıç ve yardımcı antrenörler Cengiz Çıplak ile Çağrı Karabulut'un yönetiminde kampta bulunan milli takım kadrosu ve Türkiye'nin maç programı şöyle:
-Milli takım kadrosu-
Kaleciler: Fikri Atalı, Levent Özbaydoğan, Barış Uçele.
Oyuncular: Emrah Özmen, Erdoğan Coşkun, Serdar Semiz, Alper Solak, Serkan Gümüş, Yusuf Halil, Gökalp Solak, Batın Kösemen, Bekir Akgül, Oktay Yavuzarslan, Doğu Bingol, Göktürk TAşdemir, Galip Hamarat, Cengiz Akyıldız, Burak Aktürk, Caner Baykan, Cafer Abaylı, Gürkan Çetinkaya.
-Türkiye'nin maç programı-
15 Nisan Pazar:
13.00 Türkiye-Yunanistan
16 Nisan Pazartesi
21.00 Moğolistan-Türkiye
18 Nisan Çarşamba:
17.00 İrlanda-Türkiye
19 Nisan Perşembe:
13.00 Türkiye-Kuzey Kore
21 Nisan Cumartesi:
17.00 Türkiye-Lüksemburg


  • Yorumlar 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erzurum Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0 532 414 82 11 0 538 776 25 25