• BIST 4.874,34
  • Altın 1049.054
  • Dolar 18.6021
  • Euro 19.3106
  • Erzurum -5 °C
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 1 °C

Bırakın onları ; VARLIKLARI TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.!

Ahmet Gökhan Yazıcı

Gecenin ilerleyen vaktiydi, tamda uyumaya hazırlanıyordum, öncesinde paylaştığım cuma mesajımıza gelen dönütlere bakıyordum.!

Üküdaşım ve edebi ile nezaket ve bilgi deryası ile herdem bize ilham kaynağı olmuş Abdulkerim Dinç hocamızın bir mesajı ile irkildim, hamaset üretmek yerine çağımızın sorunları,eğitimsizlik,işsizlik,ekonomi,dış politika,sosyal adalet, sağlık politikası üret diye feryadı ile titredim,

Akabinde Yakutiye ilçe başkanımız Uğur Pasinin "https://t.co/u8cSg3EdBphttps://t.co/8frDDbHl6y
Çok kısa bir vakit alan bu ankete katılıp öneri kısmına Fırat Yılmaz Çakıroğlu Anaokulu yazar mısınız?" mesajı ile sarsıldım,

Velhasıl ne uyku kaldı nede huzur.! Gencecik yaşında her dem ALLAH de.! Her dem Vatan de.! Her dem Millet de!, bir dönme devşirmenin kahpeliği ile şehid edil, bir ismin bile kampanyasız bir anaokula reva görülmesin.! Hamaset üzre şehid olduğundan olsa gerek.!

Gerçi Ülkücülük kavramını lugattan, sosyal ve beşeri hayata geçiren ve bu gün milyonlarca ülkücünün önünde lideri ile Ülkesinin, Milletinin dar ve zor gün dostu olan ülkücülerin yetişmesine vesile Başbuğumuza bile bir üniversiteye isminin reva görülmemesi karşısında bu da bişeymi dedim avundum.!

Ve sanal alemde kendime farklı ve haklı teselliler aramaya başladım ki, Abdulkerim hocamın haklı serzenişinde ne de isabetli olduğu gerçekleri ile yine yeniden irkildim,sarsıldım,titredim.

ALLAH ve Din, Vatan ve Millet, mevzubahis olunca, hele birde dahili ve harici ihanet odakları bu değerlerimize kem gözle yaklaşıp, tehlike sinyalleri çalınca,

Kader-i bir sorumluluğun veya akdin gereğimidir bilmem amma; ölmek,-öldürmek, savunmak,-saldırmak, vurmak-vurulmak, korkutmak-ürkütmek için menfaatsizce, hesapsızca hazır kıta onlarca ülküdaşımın sadece o an için paylaşımları karşısında yine yeniden sarsıldım.!

Üstad Mehmet Akifin ;
“Beyinler ürperir Yarab.! Ne korkunç inkilab olmuş.!
Ne din kalmış ne iman.! Din harab, İman turab olmuş.!
Mefahir kaynasın gitsinde vicdanlar kesilsin lal.!
Bu İzmihlali ahlak yürürken.! Durmaz İstiklal.!”

Dörtlüğü ile anlam ve mana yüklemeye çalıştığı kendi dönemi akabinde, ,İstiklal için bu izmihlali ahlakın önüne geçmek üzere Türk gençliğine kahramanlık ve idealizim ruhu yüklemeye çalışan Atsız hocanın;

“Ölümlerden korkma meyus olmaktan utan.!
Birkere düşün nedir seni dünyada tutan.!
Mefküresinden başka bir varlığı unutan.!
Kahramanlar gibi sende ebedi kalmalısın.!

Dörtlüğü ile tamda hamasetimizin suçlusunu buldum darken ;

Ötelerden , Üstad Necip fazıl sesleniyordu bizlere;

“Mehmedim sevinin başlar yüksekte.!
Ölsekte sevinin eve dönsekte.!
Sanmayın bu tekerlek kalır tümsekte.!
Yarın elbet bizim elbet bizimdir.!
Gün doğmuş gün batmış ebed bizimdir.!

O suçlu benim diye..

Ve bu da ne? Arvasi hoca hamasetin son celsesinin hükmünü haykırıyordu ötelerden;

“Ve tarih bir gün, acz içinde kıvrana kıvrana şehadete susamış bir ülkücüden daha müthiş bir silahın keşfedilemediğini yazmak zorunda kalacaktır.” Asıl suçlu benim diye…

Ve hüküm sırası Bozkurtlarındı artık dünden bu güne.?

Allah’a, Kur-an’a, vatana, bayrağa ve silaha yemin olsun!
Şehitlerim, gazilerim ve Başbuğ’um emin olsun!
Ülkücü Türk gençliği olarak;
Komünizme, faşizme, kapitalizme, siyonizme ve her türlü emperyalizme karşı mücadelemiz,
Son nefer, son nefes ve son damla kana kadardır!
Mücadelemiz milliyetçi Türkiye’ye,
Turan’a kadardır!
Mücadelemizde hiç bir engel tanımayacağız!
Yılmayacağız! Yıkılmayacağız!
Başaracağız! Başaracağız! Başaracağız!
Allah Türk’ü korusun ve yüceltsin!

Yemini ile Hamaset doruğa çıkmıştır artık, ve yüzbinler vatan hainlerine karşı meydanlarda ;

“Ölüm ölüm güzel ölüm .! Dağlarda Türküm.! Kutsal Kavgalarda karanfil gülüm.! Diyerek ; “ Bir Gül bahçesine Peygamber aguşuna güle oynaya ölüyorlardı.!

Çünkü dünden bu güne yanlız hüküm sırası değil hep ölüm sırası da Bozkurtlarındı.! Artık.!

Bırakın isimleri üniversitelere verilmesin, bırakın bir anaokuluna bile şanlı mücadeleleri çok görülsün,

Bırakın onları devletin ve milletin her güvenlik problem karşısında kimi gönüllü,kimi resmi asker olsun,polis olsun,bekçi olsun ölsün ve öldürsün.!

Bırakın onların makamla işi yok, ( her meslek kutsaldır bu işi yapanları tenzih ederim,sadece teşbih yapmak için kullandım ki teşbihte hata olmaz) kapıcı olsun, temizlikçi olsun, çeycı olsun,yancı olsun.!

Bırakın onların para ile işi yok, iş gören olsun,tüketen olsun, cep harçlığına doysun, bize mahkum ve mecbur olsun.!

Bırakın onların ilimle, okumak ile işi yok, cahil olsun, düşüncesiz olsun, beli silahlı,eli tespihli kabadayı olsun, tahsilatçı olsun.!

Bırakın onları dizilerden ; Dirilişte, Ertuğrul olmak onlara çok, turgut olsun , gecenin bu ilerleyen vaktinde uykusuzluktan olsa gerek isimleri şuan aklıma gelmedi kısacası alpler olsun, Kurtlar vadisinde mesela memati, Deli yürekte yusuf olmaz çünkü onlar ölemez o halde deli hikmet olsun,

Bırakın onları ve yine bu gün konjüktürel ortamın gerektirdiği dizizlerde söz’de, payitahtda, savaşcıda, muhteşem ikilide, Çarpışmada ölmek ve öldürmek üzre kendilerine bir rol model bulsun.!

Bırakın onları, namlunun ucunda Kılıçkıran, işkencede önkuzu,,idam sehbasında pehlivanlı, celladından helallik isteyen duracık, helal kefen giyen esendağ olsun.!

Bırakın onları, çalmak nedir, yolsuzluk nicedir, bilmezler.! hırsızlık onlar için yüz karasıdır, yalakalık alçaklık, uşaklık arsızlıktır,.! Biat kültüründen uzaktırlar, kula kulluğa asla rıza göstermezler, Velhasıl bize ayak bağı olup dümenimizi ters çevirirler.!

Bu yüzden değmeyin onlara, ürkütmeyin,kızdırmayın zaman zaman pışpışlayın,

Bırakın karışmayın onlara, çalışmasınlar- üretirler, düşünmesinler-sorgularlar, okumasınlar-okuturlar, yönetmesinler- yönetirler, tüketsinler-üretmesinler,

Bırakın onları; Vatanla dertlenip, Devlet ile hastalanıp, Millet ile tasalanıp; Hep çatık kaşlı olsunlar-gülmesinler.! Hep kızgın olsunlar-korkutsunlar, hep öfkeli olsunlar-dövsünler, Ya hastalanıp yada celallenip, hep Ölsünler.! Öldürsünler.!

Bırakın onları; sevinç bize keder onlara, düğün bize,cenaze onlara, para bize-harçlık onlara, makam bize,-emek onlara, saltanat bize,-zahmet onlara, sefa bize-cefa onlara,mükafat bize-çile onlara,yaşamak bize-ölmek onlara, kazanmak bize- kaybetmek onlara, velhasıl oylar bize- iltifat onlara.!

Bırakın onları ; VARLIKLARI TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.!

Gecenin 3.58 inde beni uykusuz bırakan Abdulkerim hocama ve Uğur başkanımada hakim helal olsun.! Cümleten Cuma Gününüz Mübarek Olsun.!

selam saygı dua

Yazarın Diğer Yazıları
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erzurum Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0 532 414 82 11 0 538 776 25 25