• BIST 4.962,48
 • Altın 1048.402
 • Dolar 18.6371
 • Euro 19.2334
 • Erzurum 2 °C
 • İstanbul 14 °C
 • Ankara 6 °C

İşte Bayram Kutlamaları...

İşte Bayram Kutlamaları...

 

 Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk başta olmak üzere Erzurum'un siyasetçileri milletvekilleri, Belediye Başkanları da bayram mesajı yayınladılar. İşte o mesajlar...

Erzurum Valisi Öztürk Bayram Mesajı Yayımladı

Ramazan Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımlayan Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, dini bayramların müstesna günler olduğunu vurguladı.

Vali Öztürk, "Ülkemizde ve özellikle ilimizde dolu dolu yaşanan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, bir bayrama daha ulaşmış bulunmaktayız. İslam alemine ve bütün dünyaya kardeşlik ve dostluk mesajı veren bu müstesna günler ilimizde de ruhuna uygun şekilde idrak edilmektedir. Ramazan ayı içerisinde belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve maddi durumu iyi olan vatandaşlarımız, adeta bir hayır yarışına girmiş ve muhtaç ailelerimize, Dadaşa yakışır bir mertlik ve olgunlukla yardımda bulunmuşlardır. Bundan dolayı özel ve kurumsal olarak yardımda bulunan herkese teşekkür etmek istiyorum... Ayrıca uzun zamandır ilimizde barınan Afganistanlı ailelere de sahip çıkılmış, her türlü ihtiyaçları karşılanmış, huzurlu bir Ramazan ayı geçirmeleri temin edilmiştir. Kadirşinas Erzurumlular; milletçe birlik ve beraberliğimizin ne kadar önemli olduğunun daha iyi anlaşılması bakımından bu özel günlerin büyük önemi vardır. Bu sebeple bayramların her türlü güzelliğe açılan kapı olması en kalbi temennimdir. Karşı karşıya kaldığımız problemleri de yine hep birlikte ulusal yardımlaşma ve dayanışma içinde çözebiliriz." ifadelerini kullandı.

Milletvekili Cengiz'den Bayram Mesajı

Ak Parti Erzurum Milletvekili

Cengiz Yavilioğlu, "Gönüllerimiz bir yandan bayrama coşkuyla girerken, diğer taraftan bayramı açlık ve şiddet altında karşılayan Müslüman kardeşlerimizin acılarını aynı yoğunlukla paylaşıyoruz" dedi.

Ak Parti Erzurum Milletvekili Dr. Cengiz Yavilioğlu, bayramların toplumu bir arada tutan en önemli günlerden biri olduğunu söyledi. Bu güzel günlerde aramıza nifak tohumları serpmeye çalışan insanların olduğuna dikkat çeken Dr. Yavilioğlu, bu kişilere fırsat verilmemesi gerektiğini vurguladı.

Ak Parti Erzurum Milletvekili Dr. Cengiz Yavilioğlu, Şeker Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, ""Her türlü dayanışma ve yüce duygunun tezahür ettiği, sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, dargınların barıştığı, kucaklaşmanın yaşandığı bir Ramazan Bayramına daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz." şeklinde konuştu.

Bayramların, barış ve sevinç günleri olduğunu ifade eden Dr. Yavilioğlu, şunları söyledi:

"Bayramlar toplumumuzu bir arada tutan en önemli yapı taşlarından biridir. Birlik ve beraberliğimizi daima korumalı, aramıza nifak sokmak isteyenlere asla fırsat vermemeliyiz. İnsan olmanın önemini hatırlatan bayramlar, dargınlıkları ve kırgınlıkları geride bırakarak, kucaklaşmak ve kaynaşmak yönünde güzel fırsatlar sunmaktadır. Vatandaşlarımızın bu anlayışla, bu mübarek günleri en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyorum.

Gönüllerimiz bir yandan Bayram coşkusuyla dolarken, diğer yandan dünya üzerinde bayrama buruk gönüllerle giren insanların hüzün ve acılarını da aynı şekilde yüreklerimizde taşıyoruz."

Türkiye'nin bölgede önemli konuma ve misyona sahip olduğuna dikkat çeken Dr. Yavilioğlu, "Her alandaki başarılarıyla, uluslararası alandaki ve bölgede aktif, yapıcı teşebbüsleriyle dünyanın dikkatini çeken Türkiye, önde gelen küresel bir aktör olma yolunda ilerlemektedir. Türkiye'nin her anlamda güçlenmesi ülkemize ve bölgemize olumlu yönlerde yansımaktadır. Değişen ve gelişen dünya düzeninde Türkiye yerini hızlı bir şekilde almaktadır.

Bu düşüncelerle, Türk ve İslam dünyasının Ramazan Bayramı'nı tekrar tebrik ediyorum. Bayramın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk getirmesini, dünyanın çeşitli bölgelerinde insanları tehdit eden huzursuzlukların sona ermesini Allah'tan temenni ediyorum."

Milletvekili Yılmaz'dan Bayram Mesajı

Ak Parti Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Yılmaz mesajında şunları kaydetti; "Asırlardan beri heyecanla kutladığımız, dini değerlerimizin tazelenerek güzellik ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayının sonuna gelerek, toplumsal hayatımızda büyük önem taşıyan bir Ramazan Bayramına ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının en yoğun şekilde yaşandığı bugünlerde, hoşgörülü davranmalıyız. Bu topraklarda yıllardır barış içinde kardeşçe yaşayan milletimizin birlikteliğine, bundan önce olmadığı gibi bundan sonra da kimse zarar veremeyecektir. Yeter ki kendimize güvenmeye ve özgüvenimizi sağlam tutmaya devam edelim. En büyük gücümüz olan birlik ve beraberlik duygumuzu her zaman korumalıyız. Bayram vesilesi ile yakınlarımızın yanı sıra; yaşlılarımızı, düşkün ve yetimlerimizi; kısacası ilgimize ve sevgimize ihtiyaç duyan herkesi ziyaret etmeli ve bayramın güzelliklerini onlarla birlikte yaşamalıyız. Tüm bu duygu ve düşüncelerle; vatandaşlarımızın ve Erzurum'lu hemşehrilerimizin Ramazan Bayramını içtenlikle kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzurla yaşanacak daha nice bayramlara sevdiklerimiz ile birlikte erişmemiz dileğiyle, sevgi ve saygılar sunuyorum."

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'den Ramazan Bayramı Mesajı

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Başkan Küçükler, bayramların dirlik, birlik, beraberlik ve rahmet anlamı taşıdığını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, kutlama mesajında şunları kaydetti: "İnsanları bir araya getiren, mutlu olmalarını, kaynaşmalarını ve konuşur halde bulunmalarını sağlayan zaman dilimini tarif edecek olsak, kuşkusuz aklımıza ilk olarak bayramlar gelecektir. Çünkü bayramlar rahmettir, bayramlar berekettir, bayramlar birlik, beraberlik ve bütünleşmenin koşulsuz şartsız mümkün hale geldiği yegane zaman dilimleridir. İşte böylesine yüksek manalar taşıyan bir bayramı daha idrak edecek olmanın huzuru ve mutluluğunu yaşıyoruz. Hepimiz biliyoruz ki, toplumların ayakta kalmasını sağlayan çeşitli dinamikler vardır ve bizim toplumumuzu ayakta tutan en önemli dinamiklerden birisi de, kuşkusuz milli ve manevi zenginliklerimiz, değerlerimiz, gelenek ve göreneklerimizdir. İşte bu zenginliğimizden ve değerlerimizden taviz vermeden geçireceğimiz her anın, aslında geleceğe doğru attığımız en önemli ve en sağlam adımları oluşturacağının mutlaka bilincinde olmalıyız. Bu bilinçten hareketle; geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımızın eğitimlerinin de bu istikamette olmasına özen göstermeli, onları milli ve manevi değerlerimizle teçhiz etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Erzurum halkının Ramazan bayramını tebrik ediyor, huzur, mutluluk ve esenlikler diliyorum"

Bulutlar, İslam Aleminin Ramazan Bayramının Kutladı

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, yayınladığı mesajda tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Başkan Bulutlar, sevginin hoşgörünün ve yardımlaşmanın dini olan İslam'ın birlik ve dayanışma duygularını güçlendirdiğine dikkat çekerek Ramazan ayının bütün güzelliği ile Palandökende yaşandığını kaydetti.

Belediye Başkan Orhan Bulutlar, "Sevgi, hoşgörü ve yardımlaşmanın dini İslam'ın güzelliklerinden biri olan Ramazan'ı geride bırakıyoruz. Bu mübarek ayı dolu dolu geçirebilmek adına elimizden geleni yapmaya gayret ettik. Halkımızın da Ramazan ayı boyunca büyük bir aile gibi Yenişehir- Palandöken Aile Çay Bahçesin de, Osman Bektaş Mahallesin yeni yapılan Erzurum Şehitler Parkında bir araya gelişlerine şahit oldum. İlçemizin iki ayrı noktasına kurduğumuz iftar sofraların da 37 bin 500 insanımızı misafir oldu ve birlikte iftar ettik. Bizimde amacımız tam olarak bu beraberliği sağlayabilmekti. Palandöken, dünyevi ve manevi anlamda kaynaşarak Ramazan'ı yaşadı ve uğurluyor. Bu ay dayanışmanın da güzel örneklerini gördük. İhtiyaç sahiplerine sahip çıkılarak 6 bin 500 aileye gıda desteği sağladık, sofralarına sıcak AŞ götürdük. Sofralarına sıcak taze ve ücretsiz 26 bin ekmek koyduk. Bu dayanışma ve yardımlaşma güzelliğinin diğer aylarda da devam edeceğine inanıyorum" dedi.

Başkan Bulutlar sözlerine şöyle devam etti: "İnsan ilişkilerinin güçlendiği, kardeşlik duygularının pekiştiği bu mübarek ayın ardından Ramazan Bayramını da aynı duygularla karşılıyoruz. Küslüklerin son bulduğu, ailelerin tek bir çatı altında buluştuğu, Sevinç ve umut kaynağı bu bayramın tüm insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesini diliyorum. Bu vesileyle başta hemşerilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını niyaz ederim."

Başkan Cengiz'den Bayram Mesajı

Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, "Bayramlar, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulup, sevgi, saygı ve hoşgörünün hakim olduğu özel günlerdir." dedi.

Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan Cengiz, toplumsal dayanışmayı, kaynaşmayı ve birlikteliği tablolaştıran bayramların, barış ve kardeşliğin tesisine de vesile olduğunu söyledi.

Başkan Cengiz, mesajında şunları kaydetti: "Rahmet, mağfiret ve bereket iklimi olan Ramazan ayının ardından bayrama ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, milli, manevi ve dini duyguların, inanç, örf, adet, gelenek ve göreneklerin sergilendiği özel günlerdir. Dini ve milli bayramlarımız, kardeşliğimizin, dostluğumuzun, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olduğu gibi, acımızı, hüznümüzü, yalnızlığımızı da paylaştığımız müstesna zaman dilimleridir. Millet olarak, bu anlamlı günleri amacına uygun olarak idrak ediyor, gelecek kuşaklara bırakacağımız en önemli miraslarımızdan olan milli ve manevi değerlerimiz ile, örf, adet, gelenek ve göreneklerimizin de yaşatılmasını sağlıyoruz. Bu bayramda da dargınlıkları ve kırgınlıkları bir tarafa bırakarak, sevgi ve hoşgörüyle kucaklaşalım. Şüphesiz Bayram gibi anlamlı günlerin, bizlere getirdiği hoşgörünün, kardeşliğin ve dostluğun bayramla sınırlı kalmayıp, yaşamın herevresine yayılması ve sürekli yaşanması da en büyük arzumuzdur. Bu duygularla, başta değerli hemşehrilerimiz olmak üzere, ülkemizin ve milletimizin mübarek Ramazan Bayramı'nı kutluyor, tüm insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirmesini diliyorum."


 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erzurum Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 532 414 82 11 0 538 776 25 25