• BIST 4.957,77
  • Altın 1062.368
  • Dolar 18.6352
  • Euro 19.584
  • Erzurum 2 °C
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 7 °C

PARA.! PARA.! PARA.!

Ahmet Gökhan Yazıcı

Bir çok batılı ve Fransız tarihçinin , Napolyonun asla böyle bir şey demediğini , resmi tarihi vesikalarda da bunun bulunmadığını söylese de,

Birkaç tarihçinin ise Napolyo’nun aslında köpeğini arap,arap,arap diye çağırırken ,zamanla para para para diye algılanıp tarihe mal olan bir söyleme dönüştüğünü idda etmektedir.

Bu arada cümle İslam alemine bile zamanla yerleşmiş bir köpeğin çağrılmasında arap, arap,arap diye muhtemel nitelendirmesinin tarihi kökenleri de açığa çıkarmış olmaktadır,

Tabiî ki günümüzdeki bir kısım Emperyalizme ve Siyonizme köpeklik eden bazı Arapları ve arap müptelaları da bu tezi haklı çıkaracak duruşları ile onları desteklemektedir.

Velhasıl yıllar önce rahmetli Rüçhan ÇAMAY’ın şarkısına’ da konu olarak,

“Gariptir insanlar oğlu neler yaratmış,
Yarattığı her bugün dünü aratmış
Aklı ile herşeyin sırrını bulmuş
Kendi yarattığı putun kölesi olmuş”

Şiir ve şarkısına konu olmuş aslında kendi Tanrısını helvadan yapıp açıktığı zaman onu yiyen mankurt insan tipinin, günümüzde ki örnekleri olarak, kendi matbaalarında kendi tanrılarını yaratarak, ihtiyaç halinde onu çarçur edercesine harcayacak

Bir inanç ile yaşayan,yöneten,amel eden, secde eden, kulluk ve kölelikte Para tanrılarına sınır tanımayan mankurtlar topluluğu dünyayı maalesef ki sarmış ve sarmalamış.

Fikir babaları Yahudi, duayen ve ceo’ları, Hıristiyan, Siyonist, evangelist, figuranları ise bir ülkede, Hıristiyan,birinde Yahudi,diğerinde Budist,bir başkaları ve çoğunda Müslüman, köleleri, kulları, taşeronları kullanma aracılığı ile kurulan bu sistemi anlayamadığımız, algılayamadığımız takdir de bu sisteme ve sürece müdahil olamayız,problemlerimizi çözemeyiz, kendi irademizin arkasında maalesef ki duramayız.

Sadece bize biçilen roller kıskacında, tartışmalarımız,
feryatlarımız,sorgulamalarımız ile meze olmaktan öteye geçemeyiz.

Evet, günümüz dünyasında;

-Enerji kaynaklarını ve Petrolü kontrol edenler.! Devletleri ve yönetimlerini kontrol elinde bulundurabilmektedir.

- Gıda ve Hayvancılığı kontrol edebilenler bütün insanlığı kontrol edebilmektedir.

- Velhasıl PARA’yı elinde bulundurup kontrol edebilenler ise tüm Dünyayı elinde bulundurabilmekte, istediği gibi yönetebilmektedir.

Özellikle son yıllarda gerçekleşen ve brezilya pembe dizilerini aratmayacak ilişkilerin ülke yönetimlerine yansıdığı dünyamızda cereyan eden olaylara ve bu olayların son yıllarda ki ülkemize yansıyan olaylar boyutuna bu çerçeveden bakmak lazım diye düşünüyorum.

Kaşıkçı olayının da, Bronson olayının da, Af ve And ve Eyt direnişlerinin de, kıssadan hisse özeti budur.! Para.! Para.! Para.!

Paran var ise; Namussuzsan,namuslu olursun,

Paran var ise; Hırsız ve yolsuzsan, saygın iş adamı, bürokrat ve siyasetçi olursun,

Paran var ise; Dün tutuklu teröristken bu gün ekonominin can simidi kahramanına bile dönüşür özgürlüğe yelken açabilirsin.!

Paran var ise; Katil ve azmettirici veliahtlıktan, ismi ile müstesna özgür,başıboş,serbest prensliğe devam edebilirsin.!

Paran var ise; Emekliliği hak edenleri suçlamaz hak edişlerini kendinle ve sözünle çelişmeden hakkı teslim edebilirsin.!

Paran var ise; ulus devlet düşmanlarına karşı , millet olabilme değeri ritüeli And’ına sahip çıkar yüksek sesle dillendirebilirsin,

Paran var ise tam teşekküllü sosyal hukuk devletini temellendirip, kendi insanına yatırımı yapıp affı ve suçu gerektirecek ortam ve koşulları önleyici eğitim ile engelleyip sağlıklı ,kültürlü,bilgili ve medeni bir toplumu inşa edebilirsin.!

Paran var ise ; zalime,haksıza,suçluya, kötüye,şeytana alet ve payende olmaz dünyevi ve uhrevi veballeri yüklenmez, bu fani dünyada hoş bir seda misali hoş bir seda olarak iz bırakıp göçer gidersin.! Tabi bu son örnekleri ancak kendi paran ile başarabilirsin.!

Tabi ki Parayı amaç ve araç olarak görüp , paraya köle ve mahkum olanların silüetini ayırd edip yansıtmak için kullandığımız paran var ise örnekleri, teşbih olup, her para sahibi olanlar için geçerli olmayıp, paraya makam,itibar,şöhret ve koltuk kulluğu ile esir olan ve esir bırakılanlar için geçerlidir vesselam.

Cenab-ı ALLAH şerre kilit, hayra anahtar olamayacak parayı bize nasip etmesin inşaallah

selam saygı dua

Ahmet Gökhan Yazıcı

MHP MYK ÜYESİ

Yazarın Diğer Yazıları
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erzurum Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0 532 414 82 11 0 538 776 25 25