• BIST 10676.65
 • Altın 2415.177
 • Dolar 32.2053
 • Euro 34.9443
 • Erzurum 11 °C
 • İstanbul 18 °C
 • Ankara 16 °C

Zekai Kaya'dan Gündemi Sarsacak İddialar

Zekai Kaya'dan Gündemi Sarsacak İddialar

MHP il Başkanı Zekai Kaya, bugün düzenlediği basın toplantısında şok iddialar ortaya attı. İşte MHP il Başkanı Kaya’nın basın metni…

Değerli basın mensupları;

Milletçe sıkıntılar çektiğimiz bu dönemlerde, birilerinin bu sıkıntılara çözüm bulması gerekirken, makam ve yetkilerini, geçici dünya heveslerini tatmin etme adına şahsi menfaatleri doğrultusunda kullanmaları sıkıntılarımızı kat be kat artırmaktadır.

Ülkemiz, başta terör belasının yanında ekonomik sıkıntı çekmekte iken, birilerinin “Devletin Malı Deniz, Yemeyen Keriz” anlayışında olması, maskelerinin altındaki gerçek yüzlerini göstermektedir.

Toplumsal bir afet olan ve etrafa pis kokular yayarak herkesi etkileyen yolsuzluk belasının önüne geçmek için, tüm kamu, kurum ve kuruluşlarının şeffaf olması gerektiğini düşünmekteyiz.

Ancak 8 yıldır memleketimize hayali projeler üretip, yapamadığı yatırımları dillendiren, halkımızı yalan yanlış hayalleriyle kandıran bir Büyükşehir belediyesinden bu şeffaflığı beklememekteyiz.

Malayani dilleri ile boş boş konuşarak halkı kandıran; oyalayan iktidarın belediyelerinden de milletçe ve toplumca bir fayda görmeyeceğimiz aşikârdır.

Değerli Basın Mensupları;

Bildiğiniz üzere Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Er-Tansa, kendi bünyesinde de birçok işletme barındırarak faaliyetlerini yürütmektedir.

Er-Tansa faaliyetlerini yürütmeye devam ederken, uzunca bir zamandır gelen pis kokuların sebebi gün ışığına çıkar gibi oldu.

Duyunca hayretler içinde kaldığımız bazı konuları, siz değerli basın mensupları aracılığıyla, halkımızı doğru bilgilendirme ve haksızlık karşısında üç kuruşluk dünya menfaati için susan dilsiz şeytanlara hadlerini bildirmek adına kamuoyu ile paylaşmayı görev olarak üstlendik.

Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum İl Başkanlığının buna benzer iddialarında yanılmadığını geçmişte gördüğünüz gibi, bu konuda ki iddiasının da asılsız olmadığını ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz.

Bizleri uzunca bir zamandır rahatsız eden iddialardan biri, Büyükşehir belediyesinde Genel Sekreter olarak görev yapmakta olan Deniz beyin oğlunun hediye istemesi üzerine Müceldili konağı kasasında 800 TL para çekilmesi,

Deniz beyin dışarıdan gelen misafirlerinin, buradaki yeme içme ve konaklama gibi masraflarının Er-Tansanın bünyesindeki işletmeler tarafından ödendiği,

Bu usulsüz harcamalar karşısında yapılan kontrollerde Müceldili konağının kasasının şimdiki durumuyla, daha önceki durumu arasında dağlar kadar fark olduğu;

Rutin olarak ya da şikayet üzerine denetlemeye gelen müfettişler için Volkswagen Passat marka araç kiralanıp, bu araçla denetlemeye gelen müfettişlerin Batum’a eğlence için götürüldüğü,

Batum’a gitmek için bu aracın 3.000 TL ye kiralandığı, bu paranın 1.500 TL’sinin ER-TANSA’dan ödendiği ancak diğer 1.500 TL’nin nerden ödendiğinin belli olmaması;

Diğer taratan Deniz beyin denetlemeye gelen bu müfettişler için oltu taşı tespih hediye ettiği ve bu tespihlerin bir kalemde 2.500 TL civarında olduğu iddia edilen faturalarının Er-Tansa tarafından karşılandığı,

İddiaları kafamızı karıştırmaktadır.

Bütün bunların yanı sıra ar ettiğimizden dolayı söylemekten imtina ettiğimiz yapılan bazı harcamaları açıklayamıyoruz.
Yetkililerden bu konularla alakalı gerçek açıklamalar ile kamuoyunu bilgilendirmelerini beklemekteyiz.

Şimdi, eğer ERTANSA Büyükşehir Belediyesinden alınıp, Deniz Bey'e devredildiyse, Deniz beyinde etrafındaki yamyamları doyurmak adına ERTANSA’yı kendi malıymış gibi kullanmasına diyecek hiçbir lafımız yok,,

Şayet ERTANSA Deniz Bey'e verilmedi ve bu iddialar söylendiği gibi doğruysa;

Büyükşehir Belediye Başkanının bu yolsuzlukta bir parmağı var mıdır?

Bu yolsuzluğu yapanların kontrolü kimin elindedir?

Eğer bu kontroller Büyükşehir Belediye Başkanının elindeyse, yapılan bu hırsızlığı tavuk hırsızlığı olarak göstermekle yakalarını kurtaramayacaklarını bilmelerini isterim.

Zaman zaman yaşadığımız örneklerde gösteriyor ki, Allah'ın adaleti er ya da geç tahakkuk eder, kimsenin yaptığı yanına kalmaz!

Tüyü bitmemiş yetinim hakkını mahkeme-i Kübra da nasıl ödeyecekler.

Hiç kimse gücüne, makamına güvenerek haksızlığa yolsuzluğa kalkışmasın. Şunu iyi bilsinler ki, Yüce Allah geciktirir ama ihmal etmez. Bir de bakarsınız ki, Yüce Allah Kahhar sıfatını üzerinize tecelli eder bitersiniz tükenirsiniz.

İddialarımızın asılsız olmadığının kamuoyu tarafından iyi bilindiğinin tekrar altını çizmek istiyorum. Her şartta bıçak kemiğe artık dayanmıştır. Daha önceleri de iddia ettiğimiz gibi, AKP olarak son gaz devam ettiğiniz yolsuzluklara karşı, Milliyetçi Hareket Partisi’nin sizi takip ettiğini aklınızın bir köşesine yazın ve bütün bu olayların devamı içinde bizi takip edin.


 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erzurum Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 532 414 82 11 0 538 776 25 25