• BIST 4.874,34
  • Altın 1048.249
  • Dolar 18.6177
  • Euro 19.3059
  • Erzurum -5 °C
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 1 °C

Asla Çanak Yalatamayacaksınız.!

Ahmet Gökhan Yazıcı

Ne hazindir ki Ortadoğu’yu sömürme kıvamına getirmek için uygulaması hala devam eden, Ortadoğu projesinin sahipleri ve figüranları, Etnik, mezhebi ve ekonomik saikler etrafında çoğrafyayı kanla revana çevirip, şimdide parsellemeyi başardılar.!

Amerika, Rusya , İsrail, İran , ingiltere , Almanya, vb Avrupa ülkeleri bu parselizqasyondan paylarını almaya çalışırken,

Ortadoğu’nun en fazla ceremesini çeken ve bedelini ödeyen Türkiye’nin hala Irak’ta , Suriye’de, Libya’da ne işi var demek Ortadoğu projecilerinin panzehir figüranlığıdır.!

Beğenmediğimiz İranın bile Irak ve Suriye’de ki kontrolünde bulundurduğu bölgeler karşısında , Türkiye’nin Irak, Suriye ve Libya’daki varlığı devede kulaktır!

Bu yüzden Türkiye gerek Irak, suriye ve Libya üçgeninde ABD ve Rusya ile sağladığı mütabakatlar gereği bu bölgelerde askeri varlığını azaltmamalı ve asker göndermeyi ertelememeli bilakis askeri gücünü nitelik ve nicelik üzere dahada artırmalı,

Özellikle Türkmenlerin , Sünni müslümanların yaşadığı bölgelerde süratle Askeri varlığını artırmalı , yok ise sağlamalıdır.!

Ve yine Türkiye, Ankara Anlaşmasının verdiği garantör devlet olma hakkı gereği; Musul ve çevresindeki Kerkük, Süleymaniye, Tel Afer, Erbil ve Dohuk'u da içine alan 90 bin kilometrekarelik alana, dirliğin bozulması durumunda soydaşlarını korumak amacıyla müdahale hakkı veriyor.

Musul ve Kerkük’ün demografik yapısı son yıllarda bozularak Kuzey Irak'ta bir Kürt federasyonu kurulmasıyla bu hak çoktan Türkiye’ye doğmuştur.!

Garantörlük hakkımızın doğduğu Irak’taki Musul ve Kerkük bölgesine ne pahasın olursa olsun Askeri komlandırma sağlamalıdır.!

Bedelini çok ağır şartlarda ödediğimiz çoğrafyanın ve çoğrafya insanının hakkı ve payı Türk Milletine helaldir.! Büyük Devlet olma gereği ise bi hakkın mücadelesini vermektir.!

Bize o çoğrafyada sadece çanak yalatmaya çalışanlara ve sebep olanlarada.! Asil Türk askeri o çanağı kafalarına geçirmelidir.! Türk Milleti ayakta ve askerinin arkasındadır.!

Nitekim biz müslümanlar için artık ölümden ötesi cennet.! Kafirler ve çanak tutucuları için ise cehennemdir.! Vesselam.!

Yazarın Diğer Yazıları
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erzurum Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0 532 414 82 11 0 538 776 25 25