• BIST 9312.12
 • Altın 2016.907
 • Dolar 31.0026
 • Euro 33.5533
 • Erzurum 1 °C
 • İstanbul 5 °C
 • Ankara 7 °C

Paşa'nın Şok Ses Kaydı!!

Paşa'nın Şok Ses Kaydı!!

Video paylaşım sitesi dailymotion.com sitesinde 12 Eylül'ün Deniz Kuvvetleri Komutanı Ora. Nejat Tümer'e ait olduğu iddia edilen şok bir ses kaydı yayınlandı.

12 Eylül Darbesi'ni gerçekleştiren Milli Güvenlik Konseyi'nin hayatta kalan üyeleri Kenan Evren ile Tahsin Şahinkaya'nın yargılandığı şu günlerde video paylaşım sitesi dailymotion.com sitesinde geçtiğimiz yıl vefat eden 12 Eylül'ün Deniz Kuvvetleri Komutanı ve Milli Güvenlik Konseyi üyesi Ora. Nejat Tümer'e ait olduğu iddia edilen şok bir ses kaydı yayınlandı.
Sözkonusu ses kaydında Ora. Nejat Tümer olduğu iddia edilen kişi, Eski Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt'a kızgın olduğunu, silahlı kuvvetlerin bu kadar pasif olduğu hiçbir dönem yaşamadığını söylüyor.
İşte o ses kaydından çarpıcı bölümler;
Org. Nejat Tümer olduğu iddia edilen kişi;
* Silahlı Kuvvetlerin bu kadar pasif olduğu bir dönem hiç yaşamadık.
* Yaşar Paşa'ya kızgınım. Başbakan'la konuştu, tısı mısı kesildi. Üst katımda oturuyor. Ziyaretine bile gitmedim...
* Bizim millet çok cahil ve beyinsiz. Araplara yardım ediyor. Araplardan 10 bin adam ölsün bana ne?
* Valla bu şartlarda endişe gittikçe artacak. Sonra işte bunlarla beraber başaşağı beraber düşecekler. İşte gidişat o! Bu memleket iflas edecek...
* Orduevlerinde Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları için ayrılmış beş oda boş boş bekliyor. Bir adam 20 orduevi varsa ancak birine gider...

ŞOK SES KAYDI VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: dailymotion.com
Haberin linki: http://www.dailymotion.com/video/xq1ffy_byr-12-eylul-zyhnyyety-ora-nejat-tumer_videogames

SİLAHLI KUVVETLERİN BU KADAR PASİF OLDUĞU BİR DÖNEM HİÇ YAŞAMADIK
BU MİLLETİN AKLI BAŞINA GELECEK. DÜNYADA BÖYLE ŞEY YOKTUR YAA. DÜNYADA YOKTUR YANİ. TARİH KİTAPLARI DA YAZAR BUNLARIN DÖNEMİNİ İLERDE. SİLAHLI KUVVETLERİN DE MALESEF BU KADAR PASİF DURDUĞU BİR DÖNEM DE HİÇ YAŞAMADIK. BU HİLMİ ÖZKÖK'TEN BAŞLADI. HİLMİ ÖZKÖK BU İŞİN İÇİNE BİLMEM NE YAPTI. ONDAN SONRA DA BU HALA O ŞEYDEN GİDİYORLAR. ALDIKLARI HIZLA DEVAM EDİYORLAR.
YAŞAR PAŞA'YA KIZGINIM. BABAKANLA KONUŞTU TISI MISI KESİLDİ. ÜST KATIMDA OTURUYOR. ZİYARETİNE BİLE GİTMEDİM
VALLA YAŞAR PAŞA BİZİM EVE TAŞINDI ÜST KATIMDA OTURUYOR. YANİ AYNI EVDE OTURUYORUZ. DAHA GİTMEDİM ZİYARETİNE. KIZGINIM YANİ. GÜYA BÜTÜN ARKADAŞLAR GİTMİŞLER BEN GİTMEDİM. BU KADAR ES ES GEL SON İKİ AY ÜÇ AY İÇERİSİNE GİRDİĞİN ANDA ADAM SENİNLE BİR SAAT İKİ SAAT KONUŞTU. SENDEN EVVEL SENİN YERİNE GELECEK OLAN ARKADAŞINLA KONUŞTU Kİ O DA BÜYÜK BİR OLAY. YANİ BEN GENELKURMAY BAŞKANI OLARAK OTURURKEN BENDEN HABERSİZ YAHUT HABER VEREREK KARA KUVVETLERİ KOMUTANIYLA ÖZEL BİR BAŞBAKAN KONUŞAMAZ Kİ. ONUN DİREK AMİRİ DEĞİL BİR ŞEYİ DEĞİL. NE KONUŞTU NE ETTİ İKİ SAAT. ARKASINDAN DA KENDİSİYLE KONUŞTU. İKİSİNİN DE TISI MISI KESİLDİ HİÇBİRŞEY YAPMADILAR. ADAMLAR DA İSTEDİĞİ GİBİ AT OYNATTI YANİ. BİR ŞEYİ YOK YANİ. HİÇBİR REAKSİYON YOK. REAKSİYON YALNIZ KENDİ ARALARINDA. YANİ DAHA DEMOKRASİ VARMIŞ GİBİ, DÜNYADAKİ DİĞER DEVLETLERE UYUYOR HAVASINDALAR. BELKİ GİZLİ GİZLİ KONUŞUYOR AÇIKLAMIYOR AMA BİLMİYORUM NE OLACAK.
BİZİM MİLLET ÇOK CAHİL VE BEYİNSİZ. ARAPLARA YARDIM EDİYOR. ARAPLARDAN 10 BİN ADAM ÖLSÜN BANA NE?
CAHİL MİLLET. ADAM KOYUN SÜRÜSÜ GİBİ. NE TAKİP EDİYOR. NE SİYASET BİLİYOR. HİÇBİRŞEY BİLMİYOR. ÇOK DERTLİYİZ HEPİMİZ. ÇOK HERKES DERTLİ. AMA DERTLİ OLMAK ÖYLE OTURMAKLA OLMAZ. SORUMLULAR SORUMLULUKLARINI BİLECEKLER. SONRA ŞİMDİ BİZDE MİLLET SEFERBER OLDU YARDIM EDİYORLAR. ARAPLARA YARDIM. KİM ARAPLARA YARDIM. BÖYLE SAÇMA ŞEY OLUR MU YAA. BANA NE YAA. BİN TANE ADAM DEĞİL 10 BİN TANE ADAM GİTSİN. ARAPLARDAN GİDİYOR BANA NE YANİ. AMA YOK İŞTE BUNLARDA KAFA YOK BEYİN YOK. NE KADAR CAHİL İNSAN VARSA ONLARLA BİRLİKTE OLMAYA KALKIYORLAR.
VALLA BU ŞARTLARDA BU ENDİŞE GİTTİKÇE ARTACAK SONRA İŞTE BUNLARLA BERABER BAŞAŞAĞI BERABER DÜŞECEKLER. İŞTE GİDİŞAT O! BU MEMLEKET İFLAS EDECEK.
ŞİMDİ GİTTİĞİ ZAMAN ABDULLAH GÜL'E ÖBÜRKÜ DE ORAYA GİTTİKLERİ ZAMAN ORAYA KARILARINI GÖTÜRÜYORLAR YANLARINDA BİLİYORSUN. NEDEN? ÇÜNKÜ ORADAKİLER KİM BİLİR NE HEDİYELER VERİYOR? BÜTÜN DERT BU. BULGARİSTANA GİDERKEN GÖTÜRMÜYOR. ÇÜNKÜ BULGARLAR HİÇBİR ŞEY VERMEZLER. VALLA BU ŞARTLARDA BU ENDİŞE GİTTİKÇE ARTARAK BÖYLE İBRE YUKARI DOĞRU ÇIKACAK. SONRA İŞTE BUNLARLA BERABER BAŞAŞAĞI BERABER DÜŞECEKLER. İŞTE GİDİŞAT O. YANİ BU MEMLEKET İFLAS EDECEK. VALLA ÇOK ÜZÜNTÜLÜYÜZ. KARIŞMAYIN DİYORSUNUZ ŞİMDİ MESELA ŞU GENELKURMAY BAŞKANLIĞI DEVLETİN ANA DEVLETİN UYGULAMASINI GEREKLİ ANA SİYASETİNİ DESTEKLEYECEK ASKERİ PLANLAR HAZIRLAR. TSK'NIN İHTİYACI OLAN MALZEMELERİN LOJİSTİK PLANLAMASINI YAPAR. PLANINI YAPAR. MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞINA GÖNDERİR. MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI TEDARİKLE MEŞGULDÜR. ŞEYDİR. SORUMLUDUR. TEDARİK EDER. KUVVETLER KENDİSİNE VERİLEN HEDEFE GÖREVE GİTMEK İÇİN İHTİYACINI İKİ TÜRLÜ HALLEDERLER. BİR HAREKÂT BAKIMINDAN PLANLAR HAZIRLARLAR. KENDİLERİNE VERİLEN GÖREVİ BAŞARMAK İÇİN. BEN DENİZ KUVVETLERİNİ NASIL KULLANMALIYIM? BUNU HAZIRLAR. BU PLANI GENELKURMAY'A GÖNDERİR. GENELKURMAY DİĞER KUVVETLERDEN ALIR. İNCELER, KOORDİNELİ BİR HAREKAT PLANI HAZIRLAR. AMA HEP PLAN HAZIRLAR. HİÇBİR ZAMAN İCRAÎ EMİR VERMEZ.
ORDUEVLERİNDE GENELKURMAY BAŞKANI VE KUVVET KOMUTANLARI İÇİN AYRILMIŞ BEŞ ODA BOŞ BOŞ BEKLİYOR. BİR ADAM 20 ORDUEVİ VARSA ANCAK BİRİNE GİDER
ŞİMDİ NERDEYSE ORDUEVLERİNİN İÇERİSİNDE, HER ORDUEVİNDE GİDİN, BÜYÜK ORDUEVLERİNDEN BAHSEDİYORUM. ŞEHİRLERDEKİ. HEPSİNİN EN AŞAĞI BEŞ ODASI DAİMA KAPALIDIR. İŞTE GENELKURMAY BAŞKANI DÖRT KUVVET KUMANDANI, ARTI JANDARMA DİYELİM. EFENDİM ONLARA TAHSİSLİ ODA. ÖZEL YAPILMIŞ GİBİ. NEDEN? SİTTİN SENE BOŞ KALIR ONLAR. BİR ADAM BİR ANDA 20 TANE ORDUEVİ VARSA ANCAK BİRİNE GİDER. 19'U BOŞTUR. DEDİK Kİ YA BÖYLE SAÇMA ŞEY OLMAZ. BEN KUVVET KUMANDANI OLARAK GELMEK İSTEDİĞİM ZAMAN HABER VERİRİM EN AŞAĞI BENİM PROGRAMIM BÖYLE YARIN NE YAPACAĞINI BİLMEYEN BİR İNSAN DEĞİLİM Kİ. EN AŞAĞI 15 GÜNLÜK PLANIM VARDIR BENİM ÖNÜMDE. 15 GÜN SONRA EĞER BEN MERSİN'E GİDECEKSEM, MERSİN'DE ORDUEVİNDE KALACAKSAM ORAYA HABER VERİRİM. 15 GÜN SONRA BEN ŞU TARİHTE ŞU SAATTE GELECEĞİM. BANA BİR YER HAZIRLAYIN. BENİM ODAM HAZIR OLUR BEKLER. AMA ONUN DIŞINDA KUVVET KUMANDANLARI İÇİN 5 TANE ODA HAZIRLAMIŞSA BUNLAR VERİLMEZ DEMEK DEĞİL Kİ. MESELA ESKİ KUVVET KUMANDANLARI, ESKİ GENELKURMAY BAŞKANLARI VAR. BUNLAR GİTTİKLERİ ZAMAN O ODALARI ÇOK RAHAT VERMELERİ LAZIM. GİDİN ORDUEVLERİNE BU BEŞ ODA DAİMA TATİL KÖYLERİNDE BİLE BÖYLE. ŞİMDİ BODRUMA GİDİN BODRUMDA AYRI KUVVET KUMANDANLARI ÖYLE ŞEYLER İÇİN DURUR AYRI. ANTALYA'YA GİDİN DURUR. BİLMEM NE GENELKURMAY BAŞKANININ DAİRESİDİR. VERİLMEZ DERLER. ULAN YAZIN ORAYA TAA ERZURUM'DAN KALKIP GELEN VAR. TA TRAKYA'DAN KALKIP ORAYA GİDEN VAR.


 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erzurum Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 532 414 82 11 0 538 776 25 25