• BIST 4.505,34
 • Altın 1138.149
 • Dolar 18.8275
 • Euro 20.2143
 • Erzurum -22 °C
 • İstanbul 3 °C
 • Ankara -6 °C

İKTİDARLARIN MUKTEDİR OLMASI İÇİN EVET

Selman Soğukpınar

Ülkemizde ki mevcut siyasi yapı daha da ötesi mevcut devlet yönetimi artık gün geçtikçe hantallaşmaya çözümler üretmek yerine sorunlar üretmeye başlamıştır.

Bu bugün mü meydana geldi sorusunun cevabı elbette ki hayırdır.

Darbe yasaları ile yürütülen bir devlet yapısı ile bugünlere kadar gelebilmek aslında büyük bir başarıdır.

Ve gün geldi ki devletin bütün kılcal damarlarına sızmış ihanet şebekeleri top yekûn ülkeyi ele geçirmeye kalkıştı.

15 Temmuz ihanet sürecinde gördük ki 14 yıl iktidarda da olsanız devletin kılcal damarlarına, mahrem yerlerine kadar girmiş fetöcülerden ya haberdar olunamamış yada haberdar olunmuş sistemden kaynaklı engeller yüzünden bağırsaklara sızan solucanlar temizlenememiştir.

Sistem öyle bir kilitlenmiş ki 17, 25 Aralık olaylarında dahi devletin bakanlarına kumpaslar kuruluyor, Bakanların evlerine en mahrem odalarına kadar giriliyor ama bunlardan haberdar olamıyorsunuz.

Diğer taraftan Bakanların evlatlarını gözaltına alanların mülki amiri olduğunu aklımıza getirdiğimizde de midemiz bulanıyor.

Neticede görüyoruz ki ne yaparsanız yapın bu ülkede mevcut sistemde on yılda iktidar olsanız muktedir olamazsınız.

15 Temmuz ihanet günü göstermiştir ki mevcut sistemde hangi parti kaç yıl iktidar olursa olsun hiçbir zaman muktedir olamayacaktır.

Mevcut yönetim sisteminde yara sarmakla yara iyileşmiyor, sinek öldürmekle bataklık kurumuyor.

VESSELAM...

Bu bakımdan Türk siyasi hayatında ünlü bir laftır.

İktidar olmak yetmez , muktedir olmak gerek diye..

Aslında bu laf çoğunlukla iktidara hasbelkader gelmiş partilerin ülke yönetiminde ki basiretsizlikleri üzerine söylenilmiş olsa da mevcut sistemde 14 yıl iktidarda olsanız maalesef muktedir olamıyorsunuz.

Çünkü tuğlaları yükseltebildiğin kadar yükselt, eğer ördüğün tuğlanın içerisinde kalıyorsan hiçbir anlamı olmaz.

Ülke olarak geleceğe yönelik hesaplar yapıyoruz.

Daha güçlü ve büyük Türkiye’nin hayalini kuruyoruz.

O zaman her yönü ile geçmişten günümüze mevcut yönetim sistemi içerisinde gerçekleşen olaylara ve iyi bakmak, onlardan ders çıkarmak ve geçmişi ardımızda bırakarak, yeni sistemle gerçekleştirilmek istenen hayallere muktedir olmak şarttır.

Geçmişe iyi bakmak dedim.

Çünkü bu ülkede mevcut sistem Başbakanı Darağacına götürmüş, Askeri vesayet milletin iradesine defaten ipotek koymuş, bir kitapçık fırlatmakla ülke bir gecede elli yıl geriye götürülmüştür.

Bu yüzden de zaman geçmişe sünger çekme ve mevcut sisteme artık yeter deme zamanıdır.

Muktedir olmadan, yedeklenerek bir başka geminin dümen suyunda iktidar olunmaz, hal böyleyse ancak ve ancak namlunun ucunda ördek gibi olursun.

Yani savunmasız.

EVET...
Ve gün geldi devletimiz atını nallayıp El Bab’a indi, itini yakalayıp zindanlara bağladı ve inşallah gün gelecek meydanlarda bu hainleri sallayacaktır.

Günse bu gündür.

Sevgili gençler!

Daha büyük, daha güçlü Türkiye için TBMM’sinde Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisinin omuz omuza vermesi sonucu geçirilen Anayasa değişiklik maddeleri ile daha güçlü Türkiye'nin temeline ilk harç atıldı. Şimdi binayı inşa etmek bize düşer..

Daha güçlü Türkiye için,

Daha güçlü Türk Milleti için,

Daha güçlü yarınlar için,

Daha güçlü nesiller için,

Bugün yeniden DİRİLİŞ günüdür,

Bugün yeniden YÜKSELİŞ günüdür..

Bugün Cumhur Reisimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde daha büyük ve daha güçlü Türkiye’yi inşa etme günüdür.

Ortalıkta LAFI GÜZAF edenler bulunmaktadır.

Bu kardeşlerimizde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Bahçelinin sözlerini hatırlatmakta fayda görüyorum.

Bakın Ne Diyordu Sayın Bahçeli

Kandil beslemeleri, FETÖ'cüler, çeyrek aydınlar..."

"MHP’li görünüp, ülkücü kisvesinde dolaşan küçük bir sözde muhalif azınlık kişisel heves ve hedefleri için olmadık oyunlar içindedir. Bunlar; fitne çağcılar, elinde ülkücü kanı bulunan aydınlıkçılar, Kandil beslemeleri, FETÖ'cüler, çeyrek aydınlar, CHP ve HDP’yle birliktedir."

"Televizyonlarda MHP hakkında atıp tutuluyor. Gazeteleri açıp okuyorum, MHP’yi kesip biçiyorlar. Hepsi hücuma geçmiş MHP’nin üstüne oynuyor. Çok şükür çiğ süt içmedik ki karnımız ağrısın; yönümüz doğru, siyasetimiz doğrudur. Şimdi şu teklifim herkes tarafından da dikkate alınmalıdır. Madem MHP’de hayırcı muhalifler etkin ve çoğunluktadır, o zaman YSK ayrı bir sandık kursun, başına da müşahit diye Aydın Doğan’ı oturtsun. Olmadı Turgay Ciner, yetmiyorsa Ferit Şahenk kurulan ayrı sandıklarda görev yapsınlar. Yanlarına kirli ve kinli kalem sahiplerini alsınlar ve MHP’li sözde müzmin muhaliflerin ne kadar hayır oyu kullanacağı ortaya çıksın. Bu demokratik teklifimiz de tarafımıza çok görülmesin. Ak koyun kara koyun ayrılsın, anayasa uzmanı Cingöz Recailerin, yalan ustalarının gerçek yüz ve sayıları belirlensin, belli olsun.

"Biz aciz, sorumsuz değiliz"

Devletin, huzurun, mutluluğun, birlikte hayat ve varlık tanımının adı, şanı, unvanı ve iftihar kaynağıdır.

"Amacımız arıza sinyalleri veren, tehlike alarmı çalan, güvenlik duvarları yarılan sistemi bir üst fazda yeniden kurmak, yeniden inşa etmektir. Düşünce ve fikirden mahrum bir zihnin, susmak bilmeyen dili olursa, bugünkü buhran ve bunalımlar doğar. Artık buna son verilmelidir. Muhalefet sorumluluğunun idrakinde acze düşülmesinin demokrasilerde süreç ve içerik sorunları yaratacağı açıktır. Biz aciz, sorumsuz değiliz. Rejimi riske sokan siyaset ittifakının mahzeninde uzun süre Cumhuriyeti hedef alan tehditler mayalanmıştı. Buna bütünüyle sünger çekeceğiz. Yanlışı bilerek işlemek, sonra yanlışlığın faturasından korkup gerçeği saklamak bir telaşın tezahürüdür. Siyaset tarihi bunlarla doludur. Biz yanlış yapmıyoruz ki telaşa kapılalım.

Biz millet için evet, devlet için evet, Cumhuriyet için evet, Türklüğün bekası için evet diyoruz.

Yüz yıl sonra aynı noktaya gelmek diye bir şey olmaz. Bu durum aslında, yüzyıl sonra aynı noktada kalmış olmanın fark edilmemiş ayıbıdır. Ayıp varsa gidereceğiz, ayıplı siyasetin elinden kozlarını millet iradesiyle alıp birlikte Türk milleti olduğumuzu tescilleyeceğiz.’’

VESSELAM..

 • Yorumlar 1
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
   Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erzurum Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
   Tel : 0 532 414 82 11 0 538 776 25 25