• BIST 9814.19
 • Altın 2435.362
 • Dolar 32.3524
 • Euro 34.3983
 • Erzurum 5 °C
 • İstanbul 17 °C
 • Ankara 16 °C

TARİHTEN UYARILAR ( MHP)

İsmail Arslan

Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş Bey'in bu sözleri müthiş bir gerçeğin ifadesidir .Fakat gençlerin çevresine kale gibi  örülen bu saatte kahramanların engellenmesi sonucu  gerçeklerin üzeri örtülmektedir.

 Elbette bu hakikatleri gençlerimize öğretmek, Milli Eğitimimizin en temel vazifesi olmalıdır. İşte bunun için tarihini bilmek geleceği güçlü bir millet olma yolunda önemlidir. Seni yıkmaya  azmetmiş olanları anlayamadığın  müddetçe yanılmalara devam edeceksin.Yanılmalar  zincirlenirse acı akibet kaçınılmaz olur.

Öyleyse Bilge Kağanın  bir dönem ki tarihi çağrısını şu ifadelerle yenilemek gerek .Ey Müslüman Uyan ecdadını  ve tarihini tanı, kendine gel İngiliz muhiplerinin yazdırdığı sahte  tarihe  Aldanma ! Kahramanlaştırılmış  cücelerin peşine takılma. Bunlar seni koyun gibi kasabın önüne getirirler  ve bırakırlar. Dökeceğin  gözyaşları, giden Vatan topraklarını geri getirmez .Nitekim ikinci Abdülhamid Han tahttan indirilirken 6 milyon kilometrekareden fazla vatan toprağın vardı. O yüce padişah Bu vatanı 10 yıl idare edebilirse Yüzyıl idare etmiş gibi sevinsinler tarihi cümlesini söylemişti. Dokuz  sene geçmeden bir milyona  Düşecek o da düşman postalları ile çiğnenecekti. 

10 yıl idare emediler ama bir milyonun altına düşürdükleri Vatan parçası için Yüzyıl Bayram ettirdiler. Osmanlı ise gidene gözyaşı döker ,nasıl kurtaracağını hesaplarını yapardı. Cumhuriyetle birlikte öğle  bir eğitim verildi ki Bırakın giden Vatan parçalarına yanmayı Bizim oralarda ne işimiz  vardı cümlesini zihinlerimize kazdılar. Sanki oralarda Hiç bulunmamıştık  sanki 4 veya  5 asırdır oralarda hüküm süren biz değildik. Neticede öyle bir hal aldı ki sınırlarımızı dahi korumaya kalktığımızda aynı sözleri koro halinde İşitmeye başladık ne yaman bir aldanıştır bu. Cihan hakimiyeti mefkürelerini unutmuş ,birlikte imparatorluklar kurduğumuz ve yaşattığınız kardeşlerimizle  birbirimizin kuyusunu kazar olmuştuk .Türk, Arap, kürt ,çerkez ,laz ,Gürcü ,Boşnak diyerek birbirimizi ötekileştirmenin gayreti içerisine düşmüştük.

Oysa daha dün Müslüman kardeşim diyerek birbirimizi Öz kardeşimiz gibi sevmenin canlı birer timsali idik. Şimdi rahmetli Muhsin beyin  çok çarpıcı bir ifadesiyle  Türkeş Bey'i tamamlayalım .Muhsin beyin kendisine bağlı gençlerin birileri tarafından kullanıldığını gördüğünde bizim tarlayı  çoktan sürmüşler ifadesini kullanmıştı. Bu durum tarlanın Asla boş bırakılmaması gerektiğini göstermektedir. O tarla gençliktir inci Abdülhamit Han'ın açtığı mekteplerde okuyanlar Elbette Müthiş bir eğitim almışlardı. O  müthiş adamlar, Almanın, İngiliz'in değiştirmesi olduğunu anlayabilir mi? Yoksa anlayamadan koskoca bir İmparatorluğu mu yediler.

Alparslan Türkeş Bey müthiş bir askerdi. Bu itibarla gençlik için çok çalıştı .Komünizmin pençesine  düşmemesi için çırpındı. Ahmet Arvasi ve Necip Fazıl Kısakürek gibi mütefekkirlerden istifade etmesini bildi .12 Eylül'de kesilecek ve sonrasında aynı gençlik fetö'ye kanalize edilecekti. Özallı yıllarla başlayan fetö okullarını dikkat çekmek isterim. Fetö okullarında okuyanlar gün gelip  vatanı Kurşunlayacaklarına inanırlar mıydı? Bu Anadolu evlatlarına Bundan 6 sene önce 15 Temmuz'da böyle ve hareketin içerisinde bulunacaklarını söyleseniz size deli derlerdi pişman olurlardı işte devşirmek böyle bir şey.

Onun için rahmetli Türkeş Bey'in Efendimiz dürüst Vatansever diler hırsız değillerdi ama komitacı ile bir Cihan İmparatorluğu muzun gitmesine sebep oldular dikkat kesilelim.Peki kimin komitacıları idiler ? işte bunu anladığınız gün Türk'ün ve İslam ümmetinin üzerinde oynanan büyük  oyunun ,yapılan ameliyatların farkına varırsınız. Yoksa inanın onlar Kahraman bulmakta ve üretmekte hiç zorlanmazlar

8 ,9 Şubat 1969 tarihinde Türk Milletine hizmet yolunda ışık saçan,Milliyetçi Hareket Partisinin 55 Nci KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erzurum Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 532 414 82 11 0 538 776 25 25