• BIST 3.260,15
 • Altın 968.496
 • Dolar 18.4612
 • Euro 17.8042
 • Erzurum -2 °C
 • İstanbul 17 °C
 • Ankara 9 °C

TURAN NİŞANESİ

İsmail Arslan

 Ermenistan vahşi bir soykırım ile işgal ettiği Azerbaycan topraklarını,otuz yıldır işgal altında tutuyordu.Bu işgal için yapılan anlaşmaların Azerbaycan aleyhine olmasına rağmen, işgal ile yetinmeyen Ermenistan Terör Devleti,yıllarca masumlarıda uykusunda vurdu.Küresel dünya tüm bunlar karşısında kör ve sağır olup ,bangır,bangır Türkler ermenilere soykırım yaptı yalanını tekrarladı.Azerbaycanda Hakka sığınıp haklılığını savundu,haklı davasının galibiyeti için sabretti.Bu sabredişler ihlal edilen hukuk karşısında zor bir sabredişti.Ermenistan,anlaşmaları ve ateşkesi hiçe sayarak sebepsiz yere insanlığa sığmayan arsız bir saldırganlıkla masumları hedef alıyordu.
     Hem vatan toprağını işgal et,hem kafan esince saldır.Bu bir devlet vasgı değil ancak teröristce bir tavırdır.Ermenistan Kafkasya 'nın göbeğine bırakılmış kuduz bir köpek gibi.Türk ellerinin tutuştuğu yere itini bağlayan Rusya devlet stratejisini ,bir başka milletin toprakları üzerinde,o milleti asimile etmek üzerine kurmuş işgalci bir devlet olan Rusya Hocalıya itini de alıp giren ve insanları vahşice katlederek, Soykırım yapan Rusya,Rusyanın yönetim anlayışı,zorbaca kendi topraklarını aşıp milletin ocağına kadar dayanıyor. Haliyle Ermenistan Terör Devleti söz konusu olunca,bu terörist devleti TÜRK toprağında üreten Rusya da doğrudan konuyu dahil oluyor.Tıpkı yine olduğu gibi.
     Otuz yıldan sonra süregelen saldırılara sabrı taşan Azerbaycan,şafak vakti milleti uykusunda vuran Ermenistan'a Türk'ün demir yumruğunu indirdi. Bir kasırga gibi vatan toprağından gaspcıları süpürttü.Türk dünyasının illeri bir tesbih tanesi,Türkiye de o tesbih'in imamesidir,işte Rusya 'nın Avrasyacılık Stratejisinde Türkiye'yi Günah Keçisi  olarak ifade etmesinin sebebi de bu.Yani bu günler Rusya 'nın korkuları ile yüzleştiği günlerdi,ne yapacağını şaşırdı.Işte TÜRK birliği budur! Yıllarca Avrupa Birliği kapısını tırmalayıp varını yoğunu ait olmadığımız o kapıya dökenler, asıl gücün ait olduğumuz safta durmamıza bağlı olduğunu görmeli.Atatürk'ün dediği gibi geldikleri gibi gittiler.
     Ermenistan Terör devleti Türk'e karşı mağlubiyetini kabul etti ve ateşkes sağlandı.Bu ateşkes kendini bölgenin sınıf başkanı ilan eden Rusya masaya oturdu.Paşinyan perişan bir halde geri çekildiğini ifade etti ama bu belki de ona gelen bir talimattı,bu kısım ilan edildiği kadar net değil.TÜRK askeri dur durak bilmeden işgal olunan topraklarını karış karış azad ediyordu. Ermenistan,devam etseydi de yine zafer Azerbaycan'ın olacaktı. Çünkü biz haklı davamızın mücadelesini veriyorduk; Tarih Hakka sığınıp haklı davası için mücadele veren Türk"ün mağlubiyetine şahit olmamıştır.Hal böyle olunca Rusyanın barış elçiliği görevini üstlenmek için itinin tasmasını çektiği ihtimali de gün gibi ortada.Milletin vatanına,canına,milliyetine, maneviyatına saldıran,işgal eden,asimile etmeye çalışan emperyalist bir devlet nasıl oluyor da barış  elçisi rolünü yükleniyor.İnsanlara özgü olan şizofreni hastalığı, insanların yönettiği devletler için de geçerli bir hastalık olabilirmi? Yoksa dünyanın gözüne oya oya  at mı koşturuyorlar,barış getireceğiz diyerek bastıkları toprağın iliklerini sömürüyorlar. İşte bu yüzden uluslararası sistemin adaleti yok,anarşik bir sistem biz de bu düzensiz düzen içinde; konuştuğu ile yaptığı bir birini tutmayan, bir eliyle tokalaşıp diğer elindeki hançeri ile bağrımızı oyan devletlere karşı Türk Dünyasının tutuşan elleri ile bağrımıza siper oluyoruz.Karabağ için yapılan bu Türk atağı,bu anlamda çok önemli.Belki Rusya yeniden vatan topraklarımıza giriş yolu buldu,düşünce can sıkıyor olabilir. Ancak Rusya 'nın bir dümeni ile gelip gitmeyişi eskide kaldı.Başı boş zannettiği toprakların sahibi, Anadoludan Türkistan'a varan ve Kafkasya'yı saran bir birlikle vatan toprağını gözetiyor.Yani birliğimiz daim olduğu sürece zafer dediğimiz ardına mağlubiyet gölgesi düşmez, işgalden kurtarılan topraklarımız geri kalan topraklarımızın teminatıdır.Karabağda aldığımız bu TURAN 'ın nişanesidir.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erzurum Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 532 414 82 11 0 538 776 25 25