• BIST 8011.62
 • Altın 1921.063
 • Dolar 28.8832
 • Euro 31.3992
 • Erzurum 1 °C
 • İstanbul 11 °C
 • Ankara 6 °C

ABD UŞAĞI HAYDAR İBADİ

Selman Soğukpınar

Irak Başbakanı İbadi, "Türkiye'nin Irak toprakları içinde kalmasına izin vermeyeceğiz.

Türk yetkililer, ABD ve bize çekileceklerini söylediler, ancak Türkiye iç kamuoyundan çekindikleri için bunu ilan edemiyorlar.

Kendi milletine güvenen bir yönetimin böyle şeylere itibar etmemesi gerekir.

Türkiye'nin askerini çekmesi için daha atacağımız adımlar var, hakkın bizde olduğunu biliyoruz.

Dünya da bizim haklı olduğumuzu kabul ediyor.

Irak'ın teröre karşı yürüttüğü mücadeleyi küçümsemek isteyenler var.

Irak bir yandan teröristlere karşı büyük savaş veriyor, diğer yandan petrol fiyatlarının düşüşünden kaynaklanan, ağır ekonomik durum ve yolsuzluklarla mücadele ediyor.

İkisini yenebilecek güçteyiz. Bizi küçümseyenler olabilir, ancak son zamanlarda elde ettiğimiz başarılardan dolayı dünyanın takdirini kazanmış durumundayız" şeklinde konuştu.

Tarih Ekim 2016

ABD Uşağı yine zırvaladı.

Başta ABD olmak üzere 63 ülkenin işgalinde bulunan ülkesine bakmıyor celladına sözcülük uşaklık yaparak kendi talepleri doğrultusunda DAEŞ'le mücadele ve sınır güvenliği için Başika'da bulunan Türk askeri üssünün boşaltılması için BM Güvenlik Konseyi'ne başvuruyor.

Ülke batmış Irak şu anda PKK'dan DAEŞ'e 12 terör örgütü ve 63 ülkenin askerinin işgali altında iken bu zavallı İbadi, işgalcisi ABD'nin sesiyle Türkiye'ye saldırıyor.

Oysaki Başika kampı, Musul'daki Irak ordusu askerlerinin savaşmadan şehri DAEŞ'e teslim etmesinin ardından Bağdat yönetiminin çağrısı ile yaklaşık iki yıl önce kurulmuştu. .

Ve Irak Savunma Bakanı Halid Ubeydi, 15 Aralık 2015'te Musul polisi ve gönüllü Iraklıları eğiten Türk askerine teşekkür de etmişti.Bunu da hatırlatmakta fayda var.

Amma bugün İbadiyi havlatanların açıklamalarıda İbadiden farklı değil.

Irak Meclisi'nin bu skandal kararının ardından, Irak'taki Uluslararası Koalisyon Gücü Sözcüsü ABD'li Albay John Dorrian'ın dün yaptığı "Irak topraklarında bulunan Türk ordusu Irak hükümeti tarafından ve resmi izinle gelmemiştir ve illegaldir" sözü de İbadiyi havlatanların kim olduğunu da açıkça ortaya koymuş oldu.

Söyleyende söyletende aynı teraneyi çalıyor.

Sebep mi?

Sebep ABD'nin bölgede oynamak istediği oyunu Türkiye bozdu. Bütün çığıltı bundan kaynaklanıyor.

Türkiye ile ABD Irak ve Suriye konusu başta olmak üzere yeni Ortadoğu haritası konusunda anlaşmazlık olduğu aşikardır.

Çünkü ABD, Musul'daki operasyona Türkiye'nin dahil olmasını istemiyor.

Aslında sorun Musul veya Başika kampı değil.

Suriye'de El Bab'a ilerleyen TSK, PKK'nın Suriye kolu PYD'nin Akdeniz'e açılma planını engelledi.

Türkiye'nin Rakka'daki DAEŞ operasyonuna PYD'nin katılmasına karşı çıkması da ABD'de rahatsızlık yarattı.

Suriye'de Türkiye ile ters düşen ABD, 'Türkiye’ye seni Kuzey Irak'ta barındırmam mesajı vermek için kendi konuşmadan önce itlerini havlatıyor.

Ama bizim Erzurum’da bir laf vardır.

Havlayan Köpek Isırmazmış.

Çünkü ısıracak mecali kalmamış.

Kendi evinde ki yangına ateş olan bu beyinsiz, bu ABD postal yalayıcısına sormak lazım.

Irak'ın egemenliğinin kırmızı çizgileri olduğunu ve hiçbir komşu ülkeyle ihtilafa düşmek istemediklerini söyleyen zavallı İbadi yıllardır günahsız bebekleri katleden, kadınların ırzına geçen Conilere teslim ettiğin ülken de senin hangi kırmızı çizgin kaldı?

Irak'ta 2003 yılında ABD işgalinin ardından halen binlerce yabancı asker, ülkenin çeşitli bölgelerindeki askeri kamp ve üslerde sözde eğitim veya stratejik alanları koruma amacıyla bulunurken sorarım hangi cehennemdesin?

ABD işgalinin ardından topraklarında 200 bine yakın yabancı askeri barındıran ve bu sayı zamanla azalırken, ülkede güvenlik zafiyetinin sürmesi bahanesi ile halen çok sayıda yabancı asker ülkende yaşayıp ülkenin ırzına geçerken hangi cehennemdesin?

ABD, Irak'ın işgali sonrası 2010 yılında askerlerini geri çekme kararı almış ancak DAEŞ'in bahanesi ile bölgeye yeniden sözde "askeri eğitmen" gönderme kararı almışken sen hangi cehennemdesin?

İngiltere, Fransa, Almanya, Rusya, İran, Hollanda, İtalya, Norveç, İsveç ve Danimarka'nın sözde Irak’ı korumakla görevli askerleri ülkende cirit atarken, ülkeni yağmalarken sen hangi cehennemdesin?

Sizlerin isteği üzerine Irakta bulunan şerefli Türk Askeri DAEŞ militanları insanların ırzına geçmesin, günahsız bebeler ölmesin diye orada iken ve terörist gurupların saldırdığı kampta bulunan Türk askerleri, verdiği karşılıklarla da bugüne kadar yüzlerce teröristi etkisiz hale getirirken sen hangi cehennemdesin?

Kısacası ABD uşağı İbadi sorarım sana Irak'ta Ağa baban ABD’nin, yaklaşık 6 bin askeri bulunurken ve her türlü namussuzluğu ülkende yaparken rahatsız olmuyorsun da mazlumların haysiyetini, şerefini koruyan Türkiye'nin 500 şerefli vatan evladının atasının toprağında olmasından neden rahatsız oluyorsun?

Bakın bu oyunda kazanan sizler gibi beyinsizleri kandırarak  birbirine vurduran, sizleri maşa gibi kullanan Emperyalist ve Siyonistlerdir bunu anlayın artık.

Ve siz aklınızı başınıza almadığınız müddetçe çektiğiniz bu zulüm bitmeyecek.

Mazlumlar ölmeye, zalimler, emperyalistler ve siyonistler sizlerin kanını ve orta doğunun yer altı kaynaklarını içmeye doymayacaklar..

Tarihinizden ibret alın.

Bakın yakın tarihinize ülkenizde Saddam'ı asarak Irak'a insan hakları getireceklerini söyleyenlerde senin ağababalarındı.

Sonuç  Irak'a ne insan hakları, ne demokrasi geldi.

Şimdi yıllar sonra Irak halkı heykelini bile ipte salladıkları Saddam'ı arar oldu.

İnanın sizlerde aklınızı başınıza almaz iseniz.

Zulüm altında inlediğiniz bu günleri dahi ararsınız.

Gelin siz,  siz olun sığınacağınız Limanın sözünden çıkmayın.

Altında rahat nefes alacağınız Bayrağa, üstünde karnınızı doyurup insanca yaşayacağınız Türkiye’ye ihanet etmeyiniz.

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erzurum Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 532 414 82 11 0 538 776 25 25