• BIST 4.505,34
 • Altın 1136.884
 • Dolar 18.8263
 • Euro 20.2157
 • Erzurum -22 °C
 • İstanbul 3 °C
 • Ankara -6 °C

ALÇAKLIĞIN ADI; HİMMET, ZİMMET,CİNNET VE İHANET

Selman Soğukpınar

Allah İnkârcıların ve tuzak kuranların tuzaklarını her zaman bozmuş ve kendi aleyhlerine çevirmiştir.

Bu ilahi bir kanundur.

Hile, tuzak, düzen, iftira ve komplo sonuçta Allah’ın rızası ile Müminler için hep hayra dönüşmüştür.

Kuranda geçen inkârcı kavimlerin yok oluşu bunun en somut kanıtıdır.

Yenilen hiçbir Peygamber göremezsiniz.

Tuzak kuran kendi aleyhine kurar.

Hangi topluma peygamber gelmişse hile ve tuzakla karşılaşmış, fakat galip gelenler hep hakka inanan peygamberin ve Allah’ın yolunda gidenler olmuştur.

Kur-anı Kerimde geçen kıssaları iyi tetkik edersek kavramları tefekkürle belli başlı zamanın libasından sıyırırsak göreceğiz ki Allah, resulleri ve müminleri hedef alan tuzakları boşa çıkarır ve tuzaklarını, henüz kurulma aşamasındayken o tuzak kuranların aleyhine döndürür.

Kuranda Neml Suresi'nde kıssası anlatılan Semud halkı,

 

 "Gece mutlaka ona ve ailesine bir baskın düzenleyelim, sonra velisine: Ailesinin yok oluşuna biz şahit olmadık ve gerçekten bizler doğruyu söyleyenleriz, diyelim. “der ve peygamberleri Hz. Salih (as)'i öldürmek için şeytanî bir tuzak kurarlar.

 

 Ancak Allah, peygamberini kurtarmak için onlar farkında bile değilken Rahmanî bir tuzak kurmuştur.

 

Onlar hileli bir düzen kurdu.Biz de (onların hilesine karşı) onların farkında olmadığı bir düzen kurduk. (Neml Suresi, 50)

 

Allah'ın kurduğu tüm düzenler, kötülerin ve zulmedenlerin tuzaklarını bozmak, etkisiz kılmak, tuzaklarını kendi tepelerine indirmek amacı taşır.

 

Bundandır ki Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır.

 

Ülkemizin son yüz yıllık tarihine, yaşadığımız günlere ve tabii ki dünyada olup bitenlere dikkatlice baktığımızda pek çok olayın arkasında sırıtan tuzakları görmek mümkündür.

 

Çıkar elde etmek, rakibi karalamak, küçük düşürmek, gerçeği inkâr, fesat çıkarmak gibi çeşitli amaçlarla  hareket eden kalbi kara insanlar ak vicdanlı insanlara tarihler boyunca tuzaklar kurmuşlardır. 

 

İnsanlık bu kutsal vatan toprağında nice entrikalara ihanetlere şahit olmuştur.

 

Bugün modern çağ dediğimiz zaman dilimi âdeta entrikaların kurumsal hale geldiği bir çağdır.

 

Siyasi, sosyal, ekonomik pek çok hadisenin arkasında tuzaklar var.

 

Yaşanan bölgesel savaşlarda, iç çatışmalarda, suikastlarda, faili meçhul cinayetlerde, servetlerin kaybedildiği borsa oyunlarında, sosyal medyanın ve kitle iletişim araçlarının kullanılarak çıkarılan karışıklarda, hükümetlere ve başkanlarına darbe yapılmasında vs. kurulan tuzakları bugün açık bir şekilde işitiyor ve görüyoruz.

 

Entrika, bireysel bir kurnazlıktan öte bir içeriğe sahiptir; entrika, hile, tuzak, daha çok bir gurubun veya devletin yaptığı organize bir eylemidir.

 

Bugün İslam’ın son kalesi, ümmetin son umudun olan ülkemize karşı yedi düvel birleşmiş her türlü entrika ve oyunlar ile bizi deyim yerinde ise bir kaşık suda boğmaya çalışmaktadırlar.

 

Türkiye deyim yerinde ise dıştaki ve içteki hainler tarafından kuşatılmaya eskiden olduğu gibi batılıların, Siyonistlerin ve Emperyalist güçlerin önünde diz çökertilmeye çalışılmaktadır.

Dün ASALA, PKK, YPG, PYD, DAİŞ bugün onlar yetmedi yeni namussuzluğun, ihanetin ve terör örgütünün adı FETÖ terör örgütüdür.

Al birini vur ötekine ve bu hainleri besleyen ABD başta olmak üzere sözde müttefiklerimiz, sözde Türkiye dostları yine ihanette, hainlikte ve alçaklıkta sınır tanımadılar.

2016 Türkiye’sinde besledikleri postallı ve kamuflaja bürünmüş itleri ile bu millete ve bu ülkeye darbe yapmaya ülkemizi 60’larda, 802lerde olduğu gibi karanlıklara mahkûm etmeye çalıştılar.

Ama yanıldılar.

Çünkü bu millet uyandı.

Bu millet ne atmışlarda ki, nede seksenlerde ki millettir.

Sonuçta yapılan şerefsizliği gören bu izzetli millet 15 Temmuz gecesi zilleti kabul etmeyerek izzeti seçmiş bu zalimlerin tankına, topuna ve tüfeğine göğsünü siper etmiş bu alçakçaların elini şanlı bayrağına dokundurmamıştır.

Açık ve net bir şekilde belirtmeliyim ki bu aziz vatan toprağında 15 Temmuz gecesi bu necip millet yeni bir ‘’HAÇLI SEFERİNİ’’ bozguna uğratmıştır.

 

Bu namert vatan haini alçak fetö terör örgütü mensupları bu ülkede kırk yıldır İslam’ı ve insanların dini duygularını kullanarak Kurban derisini, topladığı yardım paralarını zimmete geçirmek lüks otellerde, yatlarda ve katlarda yemenin içmenin ve kumar oynamanın adı olmuş Himmet.

İnsanların mahremi özeli olan yatak odalarına kadar dinlemenin ve devletin gizli sırlarını kopyalayarak ifşa etmenin ülke düşmanlarına satmanın adı olmuş Keramet.

Müslümanların saf ve temiz duygularını kullanarak toplanan paralar ile mal varlığı elde etmek ve bununla uluslararası ticaret yapmanınkendi hesaplarına geçirmenin adını Zimmet,

Bu zalimlerin bütün bu alavere ve dalavereleri ortaya çıkınca son bir çırpınışla Cinnet geçirerek ülkede yetiştirdikleri postallı itlerle darbe yapmaya kalkan bu ülkeyi kana bulamaya çalışan kendilerince de sözde bunu cihat kabul eden namussuzlardır.

Amma bunların bir hesabı vardı.

Rabbimin de bir hesabı vardı.

Çünkü Hz. Yusuf’u öldürmek kastıyla kuyuya atan kardeşlerinin oyununu bozan ve Yusuf’u Mısır’a sultan kılan Allah’tır.

 

Kral Nemrut, ülkenin kurulu düzenine karşı çıkan putları kıran ve onlarla alay eden Hazreti İbrahim’i yakmak üzere ateşte attı; sonuçta Nemrut’un ateşini İbrahim’e havuz bahçesine çeviren Allah’tır.

 

Tebliğ vazifesinden vazgeçmeyince Mekke Yönetimi Hazreti Muhammed (sav) Efendimizi de öldürmek için tuzaklar kurdu.

 

Fakat Allah’u Teâlâ onların tuzaklarını hep bozdu.

 

Kulu ve son Peygamberi Muhammed Aleyhisselamı Medine’ye sağ salim eriştirdi.

 

O yüce Nebiyi daha nice entrikalardan korudu, nice hileleri kuranların başlarına geçirdi.

 

Kısacası Kuranı Kerimde geçen kıssalara ve Peygamberlerin kavimleriyle ilişkilerine ve mücadelelerine baktığımızda,  iftiradan öldürmeye, yalandan sürgüne gönderilme çabalarına kadar pek çok hileye maruz kaldıklarını görmekteyiz.

 

Peygamberlerin yolunda giden milletler tarihi süreçler boyunca benzer tuzaklarla karşılaştılar.

 

Sonuç olarak Müslüman Türk Milletine hangi tuzağı kurarlarsa kursunlaryüzlerce vatan evladı şehadet şerbetini içse de galip olan inşallah yine bizler olacağız.

 

Bizlere düşen bu zalimlere karşı devletimiz ile hükûmetimiz ile hepimiz bir olup, tıpkı Sayın Cumhur Başkanımızın belirttiği gibi Çanakkale Ruhu ile mücadele etmemiz gerekmektedir.

 

Gün siyaset yapma günü değil, gün birleşme zalimin karşısında dimdik ve tek yumruk olma günüdür.

 

İnanmış ve iman etmiş insanlar olarak bizler biliyoruz ki Galip olan Allah’tır.

 

Sefer bizim Zafer Allah’ındır.  İnşallah sonuçta kaybeden Allah’ı inkar eden ve bizlere karşı bu oyunları kuranlar olacaktır.

 

‘’BUGÜN SİYASİ GÖRÜŞÜNÜZ NE OLURSA OLSUN.

 

‘’ÖNCE VATAN’’ deme zamanıdır.

 

Rabbim birliğimizi muhafaza eylesin inşallah.

 

Bütün hainler bilsin Ki; Bu millet söz konusu

 

VATAN, BAYRAK, EZAN VE REİS İSE CANDA CANANDA TEFERRUATTIR.

 

VESSELAM!!!

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erzurum Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 532 414 82 11 0 538 776 25 25