• BIST 9312.12
 • Altın 2021.683
 • Dolar 31.0055
 • Euro 33.6833
 • Erzurum -3 °C
 • İstanbul 5 °C
 • Ankara 4 °C

SİYASET DAHA İYİSİ İLE DEĞİŞTİRİLİR MARTAVAL OKUYANLARLA DEĞİL

Selman Soğukpınar

Siyaset felsefesi, toplumsal ve siyasal hayatla ilgili problemlere bir takım çözümler bulmak üzere ortaya çıkan düşünsel bir formdur.

Bu düşünsel formda ancak ve ancak daha iyisi ile değiştirilir. Martaval okuyanlar ile mevcut siyaset değiştirilmez.

Milli İrade, Milli Güç, Milletin İradesinin tecellisi, Bir asırdır beklenen an, Demokrasi, Sivilleşme, Özgürlük, Türkiye'nin yeniden inşa tarihi, Türkiye'de vesayetinin son bulduğu tarih, Türkiye'nin kader anı vs.

Birçok anlam yüklenen işte o tarih nihayetinde geldi çattı. Adına her ne derseniz deyin, onun tek bir adı var.

 “Bir Milletin Yeniden Uyanış Tarihi 24 Haziran 2018''

24 Haziran’da her vatandaş özgür iradesiyle sandık başına gidecek bir çağı kapatıp yeni bir çağın kapısını ardına kadar açacaktır.

Kazanan milletin kendi iradesi olacaktır. Milli iradenin gücü bir kez daha ortaya açık bir şekilde koyulacaktır. Milleti millet yapan birçok unsur bulunmaktadır.

Bir milleti oluşturan bireylerin kendi öznel dünyalarını aşıp daha büyük bir hayat olan millet halinde yaşama şansları ancak o milleti oluşturan bu kültürel unsurların ahenkli bir şekilde varlıklarını devam ettirmesiyle mümkündür.

İşte bu kültürel unsurların en önemlilerinden birisi o milletin hafızasını ve ortak duygularını oluşturan tarihidir.

Bu yüzdendir ki; tarih öyle sadece kitapların tozlu sayfalarında yazan kuru bilgiler olmaktan çıkarılıp, şu önemli ve kritik ayrımın farkına varılmalıdır ki; aynen nasıl ki bir insanın hafızası her nasıl onun günlük hayatını devam ettirmesi için hatırlaması gereken bilgileri saklı tuttuğu hayati önemi haiz bir teşkilat ise, aynı şekilde bir milletin tarihi de o milletin bütün zorluklar ve çetin sınavlar karşısında bir millet olarak yaşamını devam ettirmesi için olmazsa olmaz bir kaynak, vazgeçilmez bir sosyal varlık olarak karşımızda durmaktadır.

Üç bin yıl gibi uzun bir tarihi hafızaya sahip olan yüce Türk Milletinin ise bu önemli kaynaktan yararlanmasını bilmesi yine kendisinin faydasına olacaktır.

İşte içinde bulunduğumuz zaman dilimi olan, yani 24 Haziran 2018 günü milletimizin o tertemiz tarih sayfalarına yeni bir notu düşecektir. 

Şu an üzerinde huzur ve emniyet içerisinde yaşadığımız Anadolu'muzun kapıları, ilk olarak 26 Ağustos 1071 yılında, kefenini giyip askerine ölmek var bu davadan dönmek yok mesajını veren büyük cengaver Sultan Alparslan ve onun kahraman askerleri ile açılmıştır.

Açılan bu kapı, emperyalist batılı güçler tarafından, bu tarihten yaklaşık bin yıl sonra ardına kadar kapatılmak ve Türk Milletini ve bu kutsal vatan toprağını param parça etmeye çalışmaktadırlar. Fakat bu şanlı Millet yapılan bütün oyunları bozduğu gibi inşallah bu oyunu da bozacaktır.

İşte bu kutsal vatan toprağı üzerinde oynanmak istenen bütün oyunlara rağmen bu aziz millet 24 Haziran 2018’de bir kez daha eski Türkiye'nin karanlığa gömüldüğünü kendi iradesine sahip çıkarak açık ve net bir şekilde ortaya koyarak bir kez daha bütün şer odaklarına şunu söyleyecektir.

Artık karanlığa gömülen, önünüzde diz çökecek bir Türkiye” değil; Bunun tam aksine karanlıktan aydınlığa çıkan, haksızlıklara karşı çıkan, mazlumların umudu olan ve Dünya beşten büyüktür diye haykıran güçlü bir Türkiye vardır.

 Sonuç olarak 28 Haziran 2018 tarihinde tarihe yeni bir not daha düşecektir.

 O notun adı;

CUMHUR İTTİFAKIDIR,  MİLLİ İRADEDİR,  MİLLİ GÜÇTÜR, HEDEF 2023'TÜR.

O notun adı; Cumhur'un ilk Başkanı RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR.

Şimdi açık ve net söylüyorum.

Ülkemin göklerinde al bayrağımın dalgalanmaya devam etmesi için, Ülkemin minarelerinde ezan sesinin kesilmemesi için, Ülkemin her renk ve farklı dillere sahip milleti için, Ülkemin sıhhat ve selameti için, Ülkemde yeşeren sevgi çemberinin dalga, dalga yayılması için, Ülkeme umudunu bağlamış bütün dünyada yaşayan mazlumlar için, Ülkemde ki bütün gençlerin geleceği için, Filistin'de Gazze'de medet diye bağıran bebeler için, Irakta yaşayan Türkmen kardeşlerim için, Doğu Türkistan'da ki kardeşlerimin selameti için, Kırımda yaşayan kardeşlerimizin iniltisine koşmak için, Myanmar ve Somali'de yatağa aç giren kardeşlerimiz için, Suriye'de yaşanan zulme dur diyebilmek için, Yahudi İsraile ''İsrail bir Terör devletidir.'' diyebilecek kadar yürekli olmak için, Afganistan'da ve Pakistan da yaşayan mazlumlara bir damla Su olabilmek için, Ülkemde Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Arnavut fark etmez. Dili, dini mezhebi ve meşrebi ne olursa olsun ''İnnemel mû’minûne ihvetun'' bütün Müminler kardeştir. Kardeşçe yaşamak için,

Kısacası; Tek vatan için, Tek Bayrak için, Tek Devlet için, Tek Millet için, Bir olmak, İri olmak, diri olmak ve hep beraber büyük Türkiye için, Yeni bir Türkiye ve Yeni bir Dünya için, Benim 28 Haziran’daki oyum Cumhurun yeni Başkan adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ındır..

VESSELAM

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erzurum Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 532 414 82 11 0 538 776 25 25